Yaşam

Hafta Sonu Tatili İçin Etkinlik Önerileri!

instagram takipçi hilesi

Hafta sonu yaklaşırken hepimiz hangi etkinlikleri yapsak diye düşünürüz değil mi? Yoğun stresli işimiz, şehir hayatının kalabalığı ve gündelik telaşlar arasında geçen günlerimizde, her birimizin dinlenmeye ve eğlenmeye ihtiyacı var. Dolu ve yorucu geçen bir haftanın ardından, ailemizle ve arkadaşlarımızla birlikte kafamızı boşaltmak, mental açıdan yenilenmek ya da yeni keşifler yapmak ruh halimiz için olmazsa olmazdır.

Daha verimli olabilmek ve kendimizi motive hissedebilmek için, hem vücut sağlığımıza hem de psikolojik durumumuza dikkat etmeliyiz. Ayrıca ailecek geçirilen kaliteli zamanların, gerek çocuklarımız gerekse de eşimiz ya da dostlarımız için çok kıymetli olduğunu hatırlamalıyız. Peki siz de evle iş arasında mekik dokuyup, monotonluktan sıkılanlardan mısınız?

Eğer cevabınız evetse, bu yazımız tam da size göre..! Çünkü bu içeriğimizde hafta sonu tatilinizi planlarken size yardımcı olacak öneriler ve ipuçları yer alıyor. Konuya ilişkin videolara ise yazımızın sonunda ulaşabilirsiniz.

hafta sonu

Hafta Sonu Tatilinde Ne Yapsak?

Piknik Yapmak

Sofranın birleştirici gücünü hepimiz biliriz. Hatta bununla ilgili ünlü şair Cemal Süreya’nın çok güzel bir sözü vardır; ”kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.” Aslında burada anlatılmak istenen yediğimiz yemeğin içeriği değil, sevdiklerimizle aynı sofra etrafında toplanabilmenin verdiği huzurdur.

Bulunduğunuz yerdeki piknik alanlarını araştırarak işe başlayabilirsiniz. Sonrasında ihtiyacınız olan şey ise bir piknik sepeti hazırlamak! Doğa ile baş başa, bol oksijenli bir tatil gününe hiç kimse hayır demeyecektir. Üstelik orada biriktireceğiniz anılar da cabası..! Top oynamak, ip atlamak, közde kahve pişirmek, mangal yakmak, çiçek toplamak gibi…

Bisiklet Turu Yapmak

Ailecek edindiğiniz boy boy bisikletleri yerinden çıkartma zamanı gelmiştir belki de, ne dersiniz? Üstelik bu aktivite, hem sağlık açısından çok faydalı, hem de stres atabileceğiniz bir etkinlik olacaktır. Bunu kendi çapınızda yapabileceğiniz gibi, bisiklet festivallerine katılarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Mola yerlerinde içeceğiniz bir kahve ile keyfinize keyif katarken, fotoğraflar çekilerek bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Öyleyse yapmanız gereken; bir sırt çantası ve kask edinmek, tabi bir de uygun bisiklet parkuru bulmak. Tüm haftanın yorgunluğunu atacağınızdan hiç şüpheniz olmasın!

Sinemaya Gitmek

Özellikle soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak harika bir film izlemek size nasıl da iyi gelecek. Ailecek seyredilen film sonrası yapılan kritikler de ortak bir muhabbet konusu ayrıca! Tabi patlamış mısır ile bu keyfi taçlandırmayı ihmal etmemelisiniz.

Bu hafta sonu etkinliği aynı zamanda sizi günlük koşuşturmalardan ve düşüncelerden bir süreliğine de olsa uzaklaştıracaktır. O halde vizyondaki filmlere bakmaya başlamalı ve biletinizi almalısınız.

sinema

Sanatsal Etkinliklere Katılmak

Festivaller, konserler, tiyatrolar veya sergiler.. Ailenizle veya dostlarınızla birlikte oluşturacağınız muhteşem bir paylaşım alanı olabilir. Ayrıca ahşap boyama, ebruli veya seramik gibi etkinliklerde hep birlikte aktif olarak bulunabilirsiniz.

Bunun için şehrinizde düzenlenen workshopları takip etmeniz yeterlidir. Bu vesileyle; hem beraberce eğlenceli dakikalar geçirmenin, hem de ortaya çıkarttığınız ürün ile evinize dönmenin hazzını yakalayacaksınız.

Toprak İle Uğraşmak

Toprağın üzerimizdeki tüm negatif elektriği almada ne kadar başarılı olduğunu bilmeyen yoktur. Hele bir de buna ailecek yapılacak bitki ekimi gibi bir faaliyet eklersek, tadından yenmez.

Küçük fidanlar ya da fideler alarak, uygun bir alanda sevdiklerinizle birlikte dikim yaparak hem doğaya katkıda bulunmuş, hem de stresinizi atmış olacaksınız. Özellikle çocuklu aileler için çok uygun bir etkinlik olduğunu söylemeden geçmeyelim. Çünkü böylelikle yavrunuza tabiatı tanıtmış olma şansını elde edebilirsiniz.

toprakk

Bowling veya Bilardo Gibi Oyunlar Oynamak

Sevdiklerinizle birlikte gireceğiniz tatlı bir rekabetin eğlenceli sonuçlarından söz ediyoruz. Üstelik zihninizi hem aktif tutup hem de dinginleştirebileceğiniz bir etkinlik yöntemi olabilir.

Böyle oyunlar, anda kalmanızı ve psikolojik açıdan da rahatlamanızı sağlar. Ayrıca skor tablosuna bakarak iddiaya girmek ve kaybedenin, kazanana çıkışta yemek ısmarlayacak olması gibi hoşluklar da, bütünlüğünüzü pekiştirerek iletişiminize canlılık katacaktır.

Hafta Sonu Etkinliklerini Planlamadan Önce Nelere Dikkat Edelim?

Hafta sonuna doğru yaklaşırken sevdiklerinizi ve kendinizi mutlu edecek planlar yapmaya başladınız. Ancak göz önünde bulundurmanız gereken birkaç noktaya da dikkat çekmek isteriz;

  • Hava durumunu kontrol edin. Özellikle dışarıda yapılacak etkinlikler için bu faktör oldukça önemli!
  • Güzergahınızı belirleyin. Gidilip gelinecek yolları önceden bilmeniz hem kötü sürprizlere hem de zaman kaybına karşı alacağınız bir tedbir olacaktır.
  • Hep birlikte ortak karar verin. Plan yaparken sizinle birlikte olacak kişi ya da kişilerin zevklerini ve ruh halini göz ardı etmeyin.
  • Katılacağınız faaliyetin saatlerini kontrol ederek zaman dilimlerini verimli kullanmaya özen gösterin.

Hafta Sonu İçin Etkinlik Önerileri İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu