Oyunlar

Hafıza Geliştiren 7 Oyun Önerisi

instagram takipçi hilesi

Hafıza geliştirmek günümüz teknolojisi ile daha kolay hale geldi. Cep telefonunuz ya da tabletiniz aracılığı ile hafıza geliştiren oyun seçeneklerini indirebilirsiniz. Bu sayede boş zamanlarınızı eğlenirken bile daha bilgili hale getirirsiniz.

1. Hafıza Geliştiren Oyun: Sudoku

hafiza gelistiren oyun 1

Sudoku, bulmaca sayfalarında sıkça rastladığımız bir oyundur. Fakat birçok insan nasıl oynanacağını bilmediği için sudoku oynamazlar. Şunu söylemeliyiz ki; bir kere oynamayı öğrenirseniz bir daha elinizden asla bırakamazsınız.
Basitçe anlatmak gerekirse; sudokuda 1’den 9’a kadar sayılar yer alır. Sizin amacınız boş kutucuklara sayıları yerleştirmektir. Fakat; yerleştirdiğiniz sayının hem yatay hem dikey kutucukta yer almaması gerekir. Ayrıca sayıyı yerleştirdiğiniz kutucukta da aynı sayıdan bulunmaması gerekir.

2. Brain Up

Hafıza geliştiren oyun

Brain up; her yaştan kişiye hitap eden bir oyundur. Oyunun aşamaları ilk etapta kolaydır. Fakat zaman geçtikçe etaplar zorlaşır. Oyun içinde çeşitli kategorilerde bulmacalar bulunur. Bu sayede keyifli vakit geçirerek hafızanızı geliştirebilirsiniz.
Oyunun ücretsiz versiyonu vardır fakat isterseniz premium versiyonunu da alabilirsiniz.

3. Brain Test- Zeka Oyunları

hafiza gelistiren oyun 3

Bu oyundaki zeka oyunları alışagelmişin çok dışındadır. Oyunu oynarken beyninizin zorlandığını hissedeceksiniz. Fakat oyundaki sorular sıradan değildir. Her etapta sorulan soruya farklı bakış açılarıyla bakarak cevap vermeniz gerekir.
Brain test ücretsiz bir oyundur.

4. Hafıza Geliştiren Oyun: Lumosıty

Hafıza geliştiren oyun

Uygulamada hem hafızanızı güçlendirebilir hem de dikkatinizi geliştirebilirsiniz. Birçok etaptan oluşan bölümleri çözerken keyifli vakit geçirerek becerilerinize de katkıda bulunursunuz. Ayrıca gelişim düzeyinizi takip ederek günden güne kendinizdeki gelişmeye tanık olursunuz.

5. Unblock Me

hafiza gelistiren oyun 5

Bu uygulamada kahverengi kutucukları hareket ettirerek hedefe ulaşmanız lazımdır. Etaplar günden güne zorlaşır. Fakat oyunu oynarken vaktin nasıl geçtiğini bile anlamazsınız. Uygulama ücretsizdir. Fakat her etaptan sonra çıkan reklamlardan rahatsız olursanız pro versiyonunu da satın alarak keyifle oynayabilirsiniz.

6.GriCeviz

Hafıza geliştiren oyun

GriCeviz oyunu, alanında uzman kişiler tarafından geliştirilmiştir. Beyin egzersizi yapmanızı sağlayan oyun, kaliteli vakit geçirmenize de yardımcı olur.

Oyun; görsel, hafıza, sözel, saysal,mantık ve dikkat olmak üzere altı kategoriden oluşur. Her kategoride onlarca oyun yer alır. Her yaştan kitleye hitap eden GriCeviz’i ailenizle beraber oynayabilirsiniz. Ayrıca oyunun çevrimdışı da oynanabilmesi sayesinde; metroda, vapurda ya da internetiniz olmadığı zamanlarda da kullanabilirsiniz.

7. Hafıza Geliştiren Oyun: Matematik Kralı

hafiza gelistiren oyun 7

Her insanın geliştirmek istediği bir özelliği vardır. Eğer sizin için de matematik böyle ise bu oyun tam size göre. Matematik Kralı isimli oyun, çeşitli sorular sorar. Bu sorulara cevap vererek beyninizin sayısal kavramlardan oluşan bölümünü çalıştırmış olursunuz. Oyunun ücretli ve ücretsiz seçenekleri vardır.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu