Hafız Yusuf Efendi Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Hafız Yusuf Efendi filmi; adını yeşil çama büyük puntolarla yazdıran, dram türünde, 1987 yapımı bir Türk Filmidir. Yönetmen koltuğunda ise üstat Türker İnanoğlu oturmaktadır. Senaryosunu Safa Önal’ın kaleme aldığı yapım, seyirci tarafından ilk günkü heyecanla izlenmektedir.

Filmin can alıcı müzikleri hala kulaklarımızda! Sadun Aksüt tarafından düzenlenen müzikler; içimizde, derinlerde bir yere işlemiş durumda! 1870 yılında yaşanan buruk bir aşk hikayesini gözler önüne seren film, usta oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

İşte biz de bu yazımızda sizlere, üstünden geçen onca zamana rağmen, özelliğini ve değerini asla kaybetmeyen bu kıymetli hikaye hakkında detaylı bilgiler veriyor olacağız. İlgili videolara ise yazımızın sonunda ulaşabilirsiniz.

hafız yusuf efendi

Orijinal İsmi: Hafız Yusuf Efendi
IMDb Puanı: – / 10
Yapım yılı: 1987
ilk vizyon tarihi: 1987
Yaş Sınırı: Yaş Sınırı Yok
Yönetmeni: Türker İnanoğlu
Senarist: Safa Önal
Yapımcı: Türker İnanoğlu
Yapım Şirketi: Erler Film
Başrol Oyuncuları: Sibel Turnagöl, Ahmet Özhan
Yapım Ülkesi: Türkiye
Kanal: Sinema

Hafız Yusuf Efendi Film Konusu Nedir?

Hafız Yusuf Efendi film konusu…! 1870’li yıllarda Osmanlı Devleti dönemi içerisinde geçen hikaye; o dönemin giyim-kuşamı ve müzikleri ile izleyenlere adeta bir nostalji rüzgarı estirmesinin yanı sıra, aynı zamanda buram buram tarih kokuyor! Naifliği, güzelliği, etkileyici ses tonu ve muhteşem oyunculuğu ile Sibel Turnagöl‘ü görüyoruz başrolde!

Çimen gözleri, dillere destan karizması ve yine insanın içine işleyen sesi ile yeşil çamın unutulmaz aktörlerinden Ahmet Özhan‘ın kusursuz oyunculuğuna şahit oluyoruz öte yandan… Ve hepsi de birbirinden değerli olan pek çok üstadı ve usta ismi ağırlıyor bu unutulmaz yapım…

hafizz

Adil Paşa nüfuzlu ve itibarlı bir adamdır. Güzeller güzeli, Handan isminde bir de kızı vardır. Handan iyi eğitim almış, görgülü, bilgili ve naif yapıda bir genç kızdır. Adil Paşa, kendilerine ve ailelerine yakışacak bir seçim yaptığını düşünerek kızı Handan’ın akrabası Necip ile dünya evine girmesini uygun bulmaktadır.

Necip’in kız kardeşi Nermin ile Handan aynı zamanda arkadaşlardır. Fakat ikisi de kendilerine musiki eğitimi veren hocaları Yusuf’a aşık olmuşlardır. Öyle ki Nermin, aşkını içinde saklayamamış ve hocasına itirafta bulunmuştur. Ancak Yusuf bu aşka karşılık veremeyeceğini nazik bir şekilde dile getirmiştir.

Öte yandan Handan da Hafız Yusuf Efendiye sevgi dolu bir mektup yazmış, Yusuf ise bu mektubu kabul etmiştir. Fakat Necip bunu öğrenir öğrenmez harekete geçmiş ve Yusuf’u paşanın emriymiş gibi göstererek konaktan kovmuştur. Bunun üzerine Yusuf, arkadaşı Nevzat’ın da yardımıyla Handan ile kaçma hazırlığına kalkışır.

Ancak uğradıkları baskında Nevzat yakalanır. Yusuf ise babası Yunus ile Veli dedeyi paşa ile görüşmeye ve Nevzat’ın affı için ricacı olmaya gönderir.

Yusuf’un babası Yunus ise eskiden konakta paşanın arabacısı olarak görev yapmıştır. Ancak sevdiği kadınla evlenmesine müsaade edilmemiştir. Yunus zindana atılmış, kadın ise konakta işkenceye maruz bırakılmıştır. Zavallı kadın, Yusuf’u dünyaya getirirken de vefat etmiştir.

Paşa ile görüşmenin neticesinde Yusuf ve Nevzat affedilir. Ancak önemli bir şartla; bir daha asla Handan’ı görmeyeceklerdir. Paşa, kızını Necip’le evlendirmek üzere yeniden hazırlıklara başlar. Handan ise Hafız Yusuf Efendiye olan aşkından ve hasretinden bitap haldedir, Necip’le evlenmeyi hiç ama hiç istememektedir.

hfizyusufef

İnce hastalığa yakalanarak verem olur. Ateşler içinde yanarken, hastalığı süresince sürekli Yusuf’u sayıklar. Paşa kızını kaybetme korkusu yaşayınca, yaptıklarından büyük bir pişmanlık duyar. En son kalkar ve Yusuf’u bulmaya gider ama orada Yunus ile karşılaşır.

Durumu izah eder ve birlikte Yusuf’u aramaya koyulurlar. Paşa Yunus’u bulduğu vakit; geçmişte yaşananlardan ötürü pişman olduğunu söyleyerek, ondan özür diler. Kızını kurtarması için Yusuf’a dil döker. Yusuf, olanları duyar duymaz hemen aşık olduğu Handan’ın yanına koşar.

Gittiklerinde Handan kendinde değil gibidir. Uzun bir süre başında beklerler. Genç kız gözlerini aralayıp, karşısında Yusuf’u gördüğünde kalbine kocaman bir umut ışığı doğar. Bu ışıkla iyileşir ve Handan ile Yusuf; ömür boyu ayrılmayacaklarına dair birbirlerine söz vererek, mesut bir şekilde yaşarlar.

Hafız Yusuf Efendi Filminin Oyuncu Kadrosunda Kimler Yer Alıyor?

Hafız Yusuf Efendi Filmi İle İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu