Film & Dizi Önerisi

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı Film Konusu ve Oyuncuları..! Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi, 1976 yılının Ocak ayında gösterime giren komedi temalı filmdir. Film, Yeşilçam’ın en çok sevilen serilerinden bir tanesi olan Hababam Sınıfı serisinin ikinci filmidir.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için https://maksatbilgi.com/film-dizi-onerisi/ bağlantısına gidebilirsiniz.

Çok vakit kaybetmeden Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi hakkında bilgileri verelim. İşte Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi konusu, oyuncu kadrosu ve diğer tüm detayları..!

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı Film Konusu
Orijinal İsmi: Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı
IMDb Puanı: 9,0 / 10
Beyazperde Puanı: 4,7 / 5
Yapım yılı: 1975
Vizyon tarihi: 1976 yılının Ocak ayı
Yaş Sınırı:
Film süresi: 1 saat 31 dakika
Yönetmeni: Ertem Eğilmez
Senarist: Rıfat Ilgaz, Sadık Şendil
Yapımcı: Ertem Eğilmez
Başrol Oyuncuları: Kemal Sunal, Münir Özkul, Şener Şen
Türü: Komedi
Yapım Ülkesi: Türkiye
Kanal: Sinema

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı Film Konusu

Hababam sınıfındaki yaramaz öğrenciler, özel Çamlıca lisesinin en özel sınıfıdır ve sahte diplomalar nedeniyle sınıf tekrarı yapmak zorunda kalmışlardır. Ferit, lise yaş sınırının son sınırlarına ulaşan öğrencilerinden bir tanesidir. Lise okuduğu sırada bir çocuğu dünyaya gelir.

Ferit çocuğuna nasıl bakacağını bilmediği için çocuğu okula götürmek zorunda kalır. Mahmut Hoca, sürekli olarak ağlayan bebeği bulması an meselesidir. Okula yeni bir edebiyat hocası gelir. Hocanın adı Semra’dır. Semra hoca, ilk başlarda Hababam sınıfı ile anlaşabileceğini düşünse de işler hiç de düşündüğü gibi olmaz ve birden Hababam sınıfının hedefi haline gelir.

Hababam sınıfı, Tevfik Fikret’in ölüm yıldönümü sebebi ile mezarını ziyaret etmek için Semra hocadan izin alırlar. Semra hoca, bu numaraya kansa da Mahmut Hoca kanmaz. Nitekim de haklıdır. Çünkü Hababam sınıfı, Tevfik Fikret’in mezarına değil Fenerbahçe maçına gitmişlerdir. Semra hoca, bunu öğrendiğinde hem Mahmut hocaya mahcup olur hem de Hababam sınıfına çok kızar.

Mahmut Hoca da kapının önünde tüm sınıfı beklemektedir. Ceza olarak da tüm okulun önünde tek ayak üzerinde durmak zorundalardır. Tek ayak üstünde durmak tüm sınıfın aşağılanmasına neden olacaktır. Ders sırasında Semra Hoca ile sınıf arasında kavga çıkar. Semra Hoca, okulu bırakmak için sınıftan ayrılır. Ancak Mahmut Hoca, Semra’nın bu isteğini kabul etmez.

Hababam sınıfı, Bakanlık müfettişi Hüseyin Şevki Topuz‘un okula geldiğini öğrenince Güdük Necmi”yi müfettiş olarak Akil Hoca’nın dersine sokarlar. Gerçek müfettiş gelince de Akil Hoca yine aynı numaranın yapıldığını zanneder ve gerçek müfettişi sınıftan atar.

Yıllar geçse de hiç sıkılmadan izlenecek bir filmdir. Televizyonda her yıl belki 10 defa yayınlanmasına rağmen, her zaman ilgiyle izlenen filmler arasında yer almaktadır.

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı Film Konusu

Oyuncu Kadrosu

 • Kemal Sunal (İnek Şaban Karakteri)
 • Tarık Akan (Damat Ferit Karakteri)
 • Münir Özkul (Kel Mahmut Karakteri)
 • Adile Naşit (Hafize Ana Karakteri)
 • Halit Akçatepe (Güdük Necmi Karakteri)
 • Ahmet Arıman (Hayta İsmail Karakteri)
 • Feridun Şavlı (Domdom Ali Karakteri)
 • Cem Gürdap (Tulum Hayri Karakteri)
 • Bülent İğdiroğlu (Kalem Şakir Karakteri)
 • Cengiz Nezir (Bozum Cahit Karakteri)
 • Semra Özdamar (Semra Hoca Karakteri)
 • Şener Şen (Beden Eğitimi Öğretmeni Badi Ekrem Karakteri)

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı Film Konusu

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı Fragmanı ve Diğer Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu