Gezi Rehberi

Gürcistan’da Görülmesi Gereken Yerler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Türkiye’ye yakınlığı nedeni ile her sene oldukça fazla sayıda Türk turist akını yaşayan Gürcistan pasaport olmadan seyahat edebilmek mümkün. Rengarenk gece hayatı, müzeleri, plajları, tarihi yapıları ve botanik bahçeleri ile gezginlerin ilgi odağı olan bu ülke oldukça renkli ve hareketli bir hayat biçimine sahip.

gurcistan gezilecek yerler

Eğer sizde Gürcistan seyahati için yola çıkacaksanız, aşağıda bulunan listeyi incelemeli, kesin gidilmesi gereken yerleri öğrenmelisiniz.

Gürcistan’da Görülmesi Gereken Yerler Nelerdir?

Batum Bulvarı

batum bulvari

Batum kent merkezindeki plaja paralel olarak uzanan yedi km uzunluğundaki Batum Bulvarı, kafeleri, heykelleri, çeşmeleri ve park alanları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Yaz akşamları gezginlerin ve halkın doldurmuş olduğu bulvar boyunca yürüyüş yolları, bisiklet yolları, kafeler ve restoranlar yer alıyor. Batum Bulvarı’nda yer alan parklardan olan Alexander’s Garden ya da 6 May Park’ı olarak bilinen parkın ortasında ise yapay bir göl bulunuyor. Yapay gölün ismi ise Nurigeli Gölü.

Borjomi

Borjomi

Gürcistan’da maden suyunun üretilmiş olduğu popüler kentlerden birisis olan Borjomi’de, turistik tesis bulunmasa bile kent parklarında maden suyu akmakta. Tadı oldukça tuzlu olan bu maden suyunu tadabilmek için yapmanız gereken tek şey bir şişe alarak Borjomi’ye gitmek.

Tiflis Kalesi

Narikala

Narikala olarak da bilinen bu kala dördüncü yüzyılda Araplar tarafından yapıldı. Günümüzde ise bölgeye inşaa edilen bir teleferik yardımı ile ulaşım sağlanan bu kale kent manzarası ile hayranlık uyandırıyor. Arka tarafında ise yeşil ağaçlar ile dolu botanik bir bahçe bulunuyor.

Avrupa Meydanı

avrupa meydani

Batum’un ana meydanı olarak kabul edilen yer Avrupa Meydanı’dır. Sıcak yaz akşamlarında çocuk seslerine ve koyu muhabbetlere ev sahipliği yapan bu parkta bulunan Medea Heykeli, yaklaşık olarak bir milyon Lari’ye yapılmış. Batum’da hemen hemen her meydan da yer alan havuz fiskiyeleri ve enerjik atmosferleri ile dikkat çeken bu meydan kentin en hareketli noktalarından birisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu