Gezi Rehberi

Güney Kurtalan Ekspresi Hakkında Merak Edilen 5 Soru

instagram takipçi hilesi

Ülkemizde son yıllarda nostaljik ve turistik gezilere karşı yoğun ilgi oluşuyor. Doğu Ekspresi ile başlayan tren yolculukları, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Hatta Kış aylarında Doğu Ekspresinde bilet bulmak neredeyse imkansız hale geliyor. Güney Kurtalan Ekspresi ise, turistik tren yolculuğu yapmak isteyen kişilere kapılarını aralıyor. Henüz keşfedilmemişken ve fiyatlar da düşükken sizler için tüm detayları araştırdık.

Güney Kurtalan Ekspresi Hakkında Merak Edilen 5 Soru

Güney Kurtalan Ekspresi Hakkında Merak Edilen 5 Soru

Günümüzde tren yolculukları, insanın kendiyle başbaşa geçireceği zamanı keyifli hale getiriyor. Özellikle hayatında bir değişikliğe ihtiyaç duyan kişiler, ekonomik ve rahat tren yolculuğunu tercih ediyor. Güney Ekspresi, hem güzergahı hem de farklı imkanları ile ilgi çekici olmayı başarıyor. İşte Güney Ekspresi hakkında tüm merak edilenler:

1. Güney Ekspresi Güzergahı Nerden Nereyedir?

Güney Kurtalan Ekspresi Hakkında Merak Edilen 5 Soru

Genellikle Doğu Ekspresinde aradığını bulamayan ya da bilet fiyatlarının yüksekliğinden şikayetçi olan kişiler Güney Ekspresini tercih ediyor. Ancak Güney Ekspresinde de tüm aranılan özellikler bulunuyor. Bu yönüyle yolculuk keyifli ve unutulmaz hale geliyor.

Özellikle sevdiklerinizle beraber kendinize bir ödül vermek isterseniz Güney Ekspresi sizin için harika bir alternatiftir. Tren güzergahı ise Ankara’dan başlıyor. Ankara, Kayseri, Sivas, Malatya, Diyarbakır ve Kurtalan’dan oluşuyor. Türkiye’nin güzelliklerini görebileceğiniz eşsiz seyahat deneyimi, her mevsimde farklı tatlar yaşatıyor.

Tren seferleri haftanın 5 günü düzenleniyor. Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri Ankara’dan Kurtalan’a; Pazartesi, Çarşamba Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri de Kurtalan’dan Ankara’ya  hareket diyor.

2. Güney Ekspresi Ücreti Ne Kadardır?

Güney Kurtalan Ekspresi Hakkında Merak Edilen 5 Soru

Güney Ekspresi fiyatları özelliklere göre değişiklik gösteriyor. 2 + 1 pulman 62,50 TL’den satışa sunuluyor. Aynı şekilde Örtülü Kuşetli de 62,50 TL iken; 2 yataklı 1. mevki vagon tip 275 TL fiyatından oluşuyor.

(Not: Fiyatlar 2021 yılı için belirlenmiştir. Dönemsel olarak değişiklik gösterebilir.)

3. Vagonların Özellikleri Nelerdir?

Güney Kurtalan Ekspresi Hakkında Merak Edilen 5 Soru

Güney Ekspresi’nde 4 farklı vagon tipi bulunuyor. Bunlar; pulman, örtülü kuşetli, yataklı ve yemekli vagon seçenekleridir.

Pulman, otobüs yolculuğu ile benzer nitelikler taşıyor. Koltuklar 2 kişiliktir. Ekonomik olmasıyla tercih edilen pulman, diğerlerine kıyasla konforsuz olmasıyla rağbet görmüyor. Özellikle tren yolculuğu uzun olduğu için farklı vagon tipleri tercih ediliyor.

Örtülü kuşetli, en rahat seçenekler arasında yer alıyor. 4 kişilik koltukların her biri açılarak yatak haline geliyor. Görevliler nevresim vererek, odanın ev konforuna gelmesi sağlanıyor.

Yataklı vagon tipinde örtülü kuşetliye kıyasla daha fazla ev konforu yakalanıyor. 2 kişilik küçük bir odayı andıran vagonda masa ve lavabo da bulunuyor.

Yemekli vagonda ise kahvaltı ve sıcak yemek servisi olanakları bulunuyor. Çay ve kahve olanaklarının da bulunması konukların rahat etmesini sağlıyor.

4. Yolculuk Kaç Gün Sürüyor?

Güney Ekspresi

Yolculuk yaklaşık olarak 24 saat sürüyor. Yol çıktıktan sonra ülkemizin manzaraları adeta konuklara kucak açıyor. Eşsiz yol manzaralarını seyrederken, kendinizi huzurun kollarında bulacaksınız.

5. Güney Ekspresi Bilet Satışı Ne Zaman Açılıyor?

Güney Ekspresi

Bir dönem Güney Ekspresi biletleri bulmak zor hale gelmişti. Fakat şimdilerde kolayca bilet bulabiliyorsunuz. Zaman zaman bilet satışları rekor kırsa da, gitmek istediğiniz tarihi önceden belirleyerek istediğiniz gün yola çıkabilirsiniz. Yine de tedbirli davranmakta ve gününden önce bilet almakta fayda var. Malum turistik geziler her zaman yoğun ilgi görüyor.

Güney Kurtalan Ekspresi Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu