Yerli Erkek Ünlüler

Gültekin Uysal Kimdir?

instagram takipçi hilesi

gultekin uysal kimdir 4
Tam adı: Gültekin Uysal
Doğum tarihi: ??. ??. 1976
Doğum yeri: Afyonkarahisar, Türkiye
Boyu: 1,8 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: Hatice Uysal
Çocuk (ları): Berrin Uysal, Kayra Uysal
Mesleği: Siyasetçi
Aktif Yılları: 2000li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Gültekin Uysal Kimdir? Gültekin Uysal, siyasetçidir.

Gültekin Uysal, 1976 senesinde Afyonkarahisar’da dünyaya gözlerini açtı.

İlkokul eğitimini Afyonkarahisar Gedik Ahmet Paşa İlkokulu‘ndan, lise eğitimini İstanbul Özel Üsküdar Fazilet Erkek Lisesi‘nde bitirdi. Üniversite eğitimi için ABD’ye gitti. Universty of Houston’da Siyaset Bilimi bölümünde lisans eğitimine başladı Daha sonra Bilkent Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Üniversitesi‘nde mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Ana Bilim Dalı’nda bitirdi.

Aile şirketleri olan Reisoğlu Mermer‘de kariyerine başladı. Liberal Düşünce Topluluğu, Türk Ocağı Afyonkarahisar Şubesi, Yörük-Türkmen Federasyonları ve Afyon Eğitim Vakfı gibi çeşitli kuruluşlarda kurucu, üye ve yönetici olarak yer aldı.

2003 ve 2005 seneleri arasında Doğru Yol Partisi (DYP) Afyonkarahisar İl Başkanlığı yaptı. 2005 yılının Mayıs ayında yapılan Doğru Yol Partisi (DYP) Kongresi’nde Genel Kurul’a seçildi. Aynı dönemde gençlik başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 2007 genel seçimlerinde Afyonkarahisar milletvekili adayı gösterildi.

Doğru Yol Partisi’nin (DYP) adı 2007 senesinde Demokrat Parti olarak değiştirilmiştir. Demokrat Parti’nin 16 Mayıs 2009 günü yapılan 5. Olağanüstü Büyük Kongresi‘nde ve 14 Ocak 2011 günü yapılan Demokrat Parti 10. Olağan Büyük Kongresi’nde Genel Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilerek Yerel Yönetimden Sorumlu Başkan Vekili olarak görev yaptı.

Demokrat Parti’nin 6 Mayıs 2012 tarihinde yapılan 8. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde Demokrat Parti Genel Başkanı seçildi. 2 Şubat 2014 tarihinde yapılan 11. Olağan Kongre’de 753 delege alarak tekrardan genel başkan seçildi. “Piyasa” ve “Türkiye Günlüğü” isimli dergilerde çeviriler yayınladı.

11 Şubat 2022 günü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı ve Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile yemekte buluştu.

Gültekin Uysal, Hatice Uysal ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden Kayra Uysal ve Berrin Uysal isimlerinde iki çocuğu dünyaya geldi.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu