Google My Bussiness Nedir? Nasıl Kayıt Olunur ?

instagram takipçi hilesi

Google My Bussiness Nedir ? Nasıl Kayıt Olunur ? Eğer bir ticari işletmeniz var ise, sabit bir adreste herhangi bir hizmet veriyorsanız veya mağazanız var ise dünya’nın en kaliteli rehber dizini olan Google My Bussiness

(google haritalar ile gorunmekGoogle Benim İşletmem)‘de, mutlaka kaydınızın olması gerekiyor. Google My Bussiness in en güzel özelliklerinden bir tanesi, tamamen ülkemiz için yerelleştirilmiş olmasıdır. Yani işletmeniz hem google aramalarında, hem de haritalarda aynı anda bulunabilir özelliğe sahip olmaktadır.

Google My Bussiness’e kayıt olarak;

Google aramala sonuçlarında işletmenizin adı, çalışma ve kapanma saatleri, adresi, telefonu ve fotoğraflarınının olduğu haritanız ile birlikte yer alabilirsiniz. Bu arama sonuçlarında kullanıcılar mobilden yaptıkları aramada, isterlerse tek tuşlama ile telefon numaranızı arayabilir, yol tarifi butonunu kullanarak, navigasyon ile işletmenize direk gelebilir ya da web sitesi butonuna tıklayarak web sitenizi ziyaret edebilir.

Google My Bussiness Kayıt Adımları:

Faydasını anlatmakla bitiremeyeceğimiz Google My Bussiness’e nasıl kayıt oluruz ?

google benim isletmem adim adim kayit nasil olunur

  1. Kayıt işlemine başlamadan önce onaylı bir google hesabımızın olması gerekmektedir. Onaylı Gmail hesapları yeterlidir.
  2. https://www.google.com.tr/intl/tr/business/ adresine gidiyoruz.
  3. Sağ en üstte bulunan HEMEN BAŞLAYIN butonuna tıklıyoruz.
  4. İşletme adı: İşletmemizin adını yazıyoruz. » Sonraki butonuna tıklıyoruz.
  5. Ülkemizi, seçtikten sonra detaylı adresimizi, posta kodunu doldurup ilçemizi ve ilimizi seçiyoruz. Müşterilerime ürün ve hizmetler sağlıyorum sekmesini seçiyoruz. » Sonraki butonuna tıklıyoruz.
  6. Ürün ve hizmetlerinizi müşterilerinize nasıl ulaştırıyorsunuz? Sorusuna uygun yanıtı verip » Sonraki butonuna tıklıyoruz. (Öneri: 3. seçenek olup, 999 km girilmesidir.)
  7. Ne tür bir işletme yönetiyorsunuz? Sorusuna işletmemiz ile ilgili kategoriler yazarak seçim yapıyoruz. » Sonraki butonuna tıklıyoruz.
  8. İlgili kişinin telefon numarası kısmına sabit telefon numarasını yazıyoruz. Eğer sabit telefon numaranız yok ise, cep telefonu numarasını yazıyoruz. (Fakat burada farklı bir onay seçeneği olacaktır. Aşağıda not halinde belirteceğiz.) Web sitemizin adresini yazıyoruz ve » Sonraki butonuna tıklıyoruz.
  9. SON butonuna tıklıyoruz.

Buraya kadar işletmemizi Google My Bussiness’e kayıt ettik. Şimdi sıra onay kısmında.

Google My Bussiness Onayı Nasıl Alınır?

 

onay 766204

İşletmemizi kayıt eder etmez gelen onay sayfasında Posta yoluyla kartpostal kısmında Kişi Adını adımızı yazarak POSTA butonuna tıklıyoruz. Yaklaşık bir hafta içerisinde işyerimize Google My Bussiness’tan içerisinde doğrulama kodu olan bir posta geliyor. Burada yazan doğrulama kodunu tekrar hesabımıza giriş yaparak, Doğrulama Kodu bölgesine yapıştırıyoruz. Onay verildikten sonra, Google Benim İşletmem hesabınızda detaylı gezinti yaparak ilgili yerlerin tamamını doldurabilirsiniz. Böylece profiliniz tamamlanmış ve aramalarda da bu şekilde daha görünür hale gelmiş olacaksınız.

Not: Onay işleminde sabit telefon numarası girenler için, direk telefon numarasını arayıp onay kodu verme imkanı bulunmaktadır. Eğer cep telefonu girdiyseniz, onay için posta seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. 

Google My Bussiness Nedir? Nasıl Kayıt Olunur ? ile ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu