Gökhan Çınar

Gökhan Çınar Kimdir?

instagram takipçi hilesi

gokhan cinar 1
Tam adı: Gökhan Çınar
Doğum tarihi: ??. ??. 1983
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Uzman Klinik Psikolog, Sunucu
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Gökhan Çınar Kimdir? Gökhan Çınar, uzman klinik psikologdur.

Gökhan Çınar, 1983 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır.

Üniversite eğitimini Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü‘nde YÖK burslu olarak tamamladı. 2006 yılında Maltepe Üniversitesi Klinik Psikolog yüksek lisans eğitimine başladı. Lisans eğitimi, yüksek lisans eğitimi sırasında ve sonrasında Balıklı Rum Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi‘nde psikoz ve nevroz servislerinde staj yaptı.

Türk Psikologlar Derneği‘nin bir üyesi olarak çalışmaktadır. Yüksek lisans tezi olarak “Mesleki Adanmışlık” konusunu yazmıştır. Yetişkin, ergen ve çocuk objektif/projektif testler eğitimi aldı ve pek çok kişilik, dikkat, zeka, algı ve gelişim testinin uygulanması tecrübe kazandı. Ardında “Teoriden Pratiğe Psikodinamik Yaklaşımlar” üzerine eğitim aldı.

Türk Psikologlar Derneği‘nde aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamladıktan sonra 3 yıl boyunca Dr. Çağla Gülol ile bu yaklaşım üzerine süpervizyon çalışmaları yaptı. Davranış Bilimleri Enstitüsü‘nde EMDR eğitimi aldı. Daha sonra bu alanda çalışmalar yürüttü.

Çınar, 2014 ve 2018 yılları arasında Geştalt Terapi Derneği’nde Prof. Dr. Ceylan Daş’ın verdiği 4 senelik Geştalt Terapi Eğitimi’ni tamamladı. Aynı zamanda yetişkin ve ergen psikolojisi üzerine de çalışmalarını yürütmektedir. Mesleki kariyeri boyunca psikoterapi seansları ve bulunduğu diğer eğitimlerde özellikle de ilgi duyduğu Ergenlik Dönemi ile ilgili pek çok seminer, eğitim, çalışma ve oluşum içerinde yer aldı.

İstanbul’da Keşif Psikoloji adında psikoterapi alanında çalışmalarına devam ettiği bir kliniğin kurucuları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Oyun Terapileri Derneği’nin de kurucuları arasında yer almaktadır. 2019 senesinde TEDx’de “Utançla Yüzleşmek” konusunda bir konuşma yaptı. Ülkemizde ve yurt dışında pek çok seminere ve etkinliğe konuşmacı olarak katıldı.

Gökhan Çınar, Kafa Dergisi’nin yazarıdır. Aynı zamanda “Geçecek mi?” isimli kitabı vardır. Ortaklarından bir tanesi olduğu Bana Göre TV‘de “Katarsis” ve “Katarsis X-TRA” isminde programlar yapmaktadır. “Katarsis” programı daha sonra EXXEN‘de yayımlanmaya başladı. Son olarak TV 8 ekranlarında yayımlanan Paylaş Benimle isimli programı da sunmaktadır.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu