Yerli Kadın Ünlüler

Gökçe Kırgız

instagram takipçi hilesi

gokce kirgiz 3
Tam adı: Gökçe Kırgız
Doğum tarihi: 30 Ekim 1989
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2007 yılından bu yana
youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Gökçe Kırgız kimdir? Gökçe Kırgız, 30 Ekim 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcıdır. Henüz liseye giderken ‘Kalbime Gömerim O Zaman’ isimli parçasını paylaşarak fenomen olacak bir şarkıya imza atmıştır. Bu parçayla tanınmış olan Kırgız ardından uzun bir süre müzik çalışması yapmamıştır.

Kırgız, İstanbul Arel Üniversitesi‘nden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından konservatuvarda eğitimine devam etmiş ve yüksek lisans yapmaya başlamıştır. Aynı zamanda da müzik kariyerini yeniden devam ettirmeye başlamıştır.

2009 yılında yeniden müziksever hayranlarıyla buluşarak Yıldızım isimli ilk albümünü çıkartmıştır. Ara vermiş olsa da müzikten asla kopmayacağını röportajlarında her zaman belirtmiştir.

Gökçe Kırgız, 2017 yılında evlenmiştir. 2007 yılında çıkartarak geniş kitleler tarafından tanındığı Kalbime Gömerim O Zaman isimli parçasından sonra ismi birçok dava ve tartışmada yer almıştır. Bunların birçoğu da gerçek isminin ne olduğuyla alakalı tartışmalar olmuştur.

Gökçe, Suat Ateşdağlı ile iki yıldır popüler ve başarılı şarkılara imza atarak sosyal platformlarda milyonlarca izlenmeye sahip olmaktadır.

Kırgız, son olarak 2020 yılının başında Mızrak isimli single çalışmasını yayınlamıştır. Kırgız, yeni müzik çalışmalarına son hız devam edeceğini de katıldığı programlarda söylemiş ve sevenlerine müjdeyi vermiştir.

Diskografisi

  1. Kalbime Gömerim O Zaman – 2007
  2. Yıldızımdın Sende Yoksun – 2009
  3. Kalbime Gömerim – 2014
  4. Padişah – 2019
  5. Mızrak – 2019
  6. Büyük Soru

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu