Kişisel Bakım

Göğüs Kırışıklıklarından Kurtulmanın Yolları!

instagram takipçi hilesi

gogus bölgesi kirisikliklari

Yüzümüz kadar yaşlandığımızı belli eden bölgelerden biri de göğüs kırışıklıklarıdır. Çünkü göğüs tenimiz de en az yüzümüz kadar hassastır. Fakat kadınların pek çoğu yüzü kadar göğsüne önem vermez.

Kullandığımız sert kimyasallar, vücudumuzun susuz kalması ve aynı zamanda güneş ışınlarına maruz kalması göğsümüzün erken kırışmasına neden olur. Fakat bu sorunu çözmenin çok basit yolları vardır.

İşte hiç çaba harcamadan kolayca göğüs kırışıklıklarından kurtulacağınız basit yöntemler.

SIRT ÜSTÜ YATMA ALIŞKANLIĞI GELİŞTİRİN

yuzustu yatmak yerine sırtustu yatin

Kırışıklıkların oluşmasının bir nedeni de yan veya yüz üstü yatmaktır. Bu yüzden cildinizin katlanmaması için yüz üstü yatmak yerine sırt ütü yatmayı alışkanlık haline getirebilirsiniz. Bunu başarabilmek için uyurken kıpırdamanızı engellemesi için dizinizin altına ya da her iki tarafınıza yastık koyabilirsiniz. Bu uygulamayla aynı zamanda göğüslerinizin sarkmasını da engellemiş olursunuz.

KENDİNİZİ EV YAPIMI GÖĞÜS MASKESİYLE ŞIMARTIN

aloe vea maskesi

Göğüs bölgenizin kırışmasını engellemek için basit bir aloe vera maskesi hazırlayabilirsiniz. Bunun için kalın bir aloe vera yaprağını kesin ve içinden çıkan jeli 20 dakika boyunca göğüs ve dekolte bölgenize uygulayın.

Aloe vera, cildinizin doğal nemini korumasına yardımcı olur. Böylece dehidrate olmaz ve kolay çatlamaz. Yapacağınız bu maske kırışıklık oluşumunu önler ve cildinizin parlamasını sağlar.

SICAK SUYU DOĞRUDAN GÖĞSÜNÜZE TUTMAYIN

dogrudan sicak suyla dus almayin

Aslında genel olarak tüm vücudunuzu sıcak suyla yıkamak iyi bir fikir değildir. Çünkü sıcak su cildinizdeki doğal yağların kaybolmasına neden olur bu da kırışıklıkların görünümü kolaylaştırır.

Bu yüzden Ilık su ile duş almak en doğrusudur. Ama illa ki sıcak su ile yıkanmak istiyorsanız suyun başınıza, omuzlarınıza ve sırtınıza doğrudan tutmayıp doğal olarak düşmesini sağlayın.

ŞINAV ÇEKEREK GÖĞÜSLERİNİZİ GÜÇLENDİRİN

sinav cekerek kaslarinizi guclendirin

Eğer göğüsleriniz sarkmaya meyilliyse basit bir egzersiz yaparak hem kaslarınızı hem de cildinizi sıkılaştırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken her gün duş almadan önce 20 şınav çekmektir. Yapacağınız bu basit egzersiz göğsünüzün yaşlanmasına meydan okur.

GERÇEK SÜTYEN ÖLÇÜNÜZÜ BİLİN.

gercek sutyen olcunuzu bilin

Eğer göğüsleriniz destekleyici sütyenle doğru ve doğal pozisyonda duruyorsa doğru yoldasınız demektir. Bu durumu dekolte bölgenizin aşağı çekiyormuş hissi verip vermediğine bakarak anlayabilirsiniz. Bu sayede hem daha pürüzsüz bir cilde sahip olur hem de kırışıklıkların görüntüsünü azaltabilirsiniz. Ayrıca cildinizdeki sürtünmeyi de en aza indirmiş olursunuz.

GÖĞSÜNÜZE MASAJ YAPARAK CİLDİNİZE OKSİJEN KAZANDIRIN

gogus masaji yapin

Göğsünüze yapacağınız masaj bölgedeki kan akışını uyarır, cildinize ihtiyacı olan oksijeni sağlar ve ve yaşlanma sürecini yavaşlatır. Bunun için parmaklarınıza az miktarda nemlendirici alın, göğüs ve göğüs bölgesine dairesel hareketlerle masaj yapın.

GÜNEŞ KREMİNİ GÖĞÜS BÖLGENİZE DE UYGULAMAYI İHMAL ETMEYİN

gunes kreminizi gogsunuze de surun

Güneşte çok fazla kaldığımızda UV ve UVB ışınlarının cildimize derinlemesine nüfuz eder. Bu da göğüs teninize hızla zarar verir. Çünkü oldukça hassas bir bölgedir ve kırışıklıkların görünümünü hızlanır. Bu yüzden tıpkı yüzünüze uyguladığınız gibi güneş kreminizi göğüs bölgesine de uygulamalısınız.

 

Kaynak
mynet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu