Yerli Kadın Ünlüler

Gizem Birdan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

gizem birdal 1

Tam adı: Gizem Birdan
Doğum tarihi: 5 Ağustos 1992
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.70 m
Ailesi: 
Sevgilisi: ..
Mesleği: Basketbolcu, Dizi Oyuncusu
Aktif Yılları: 2014 yılından bu yana

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Gizem Birdan Kimdir? Gizem Birdan, 5 Ağustos 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Henüz 10 yaşında iken Bakırköy Spor Kulübü‘nde basketbol oynamaya başlamıştır. 24 yaşına kadar basketbol oynamaya devam etmiştir. 8. sınıfta okurken başarılarından dolayı Oğuzkaan Koleji‘nden burs almıştır. Lise eğitiminin tamamını Oğuzkaan Koleji‘nde almıştır.

Basketbolda kendini geliştiren genç sporcu, bir süre sonra Bursa Büyükşehir Belediyesi ile anlaşarak sözleşme imzaladı. 1 sene Bursa Büyükşehir Belediyesi basketbol takımında oynadı. Daha sonra İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi‘ni burslu kazandı. Üniversite eğitimini de başarılı şekilde tamamladı ve mezun oldu.

Gizem Birdan, 2014 senesinde Fox TV ekranlarında dizi severler ile buluşan “Kocamın Ailesi” isimli dizide kamera karşısına geçmiştir. Birdan, bu dizide Gökhan Alkan, Yıldız Kültür, Yeşim Salkım, Barış Murat Yağcı, Buse Arslan, Erman Okay, Füsun Kostak, Durul Bazan, Yeliz Kuvancı, Ayşenil Şamlıoğlu, Cengiz Bozkurt, Elif Çakmak ve Beren Gökyıldızile birlikte yer almıştır. Genç oyuncu, “Kocamın Ailesi” dizisinde 30 bölüm yer almıştır. Dizi 3 Temmuz 2014 tarihinde başlamış 11 Kasım 2015 tarihinde final yapmıştır.

Daha sonra 2 yıl boyunca E. S. E. K Tiyatrosu ( Espiri Standartları Enstitüsü Kurumu Tiyatrosu)‘nda “EX S” isimli oyunda yer almıştır. Birdan, 2018 tarihinde ATV ekranlarında dizi severler ile buluşan “Şahin Tepesi” adlı dizide de yer almıştır. Gizem Birdan‘a bu dizide Aybüke Pusat, Zerrin Tekindor, Boran Kuzum, Murat Aygen, Ebru Özkan, Esra Dermancıoğlu, Leyla Tanlar, Bedir Bedir, Kaan Taşaner, İlhan Şeşen ve Mustafa Mert Koç eşlik etmiştir. Yalnızca 6 bölüm süren “Şahin Tepesi” dizisi 23 Kasım 2018 tarihinde başlamış ve 28 Aralık 2018 tarihinde final yapmak zorunda kalmıştır.

Survıvor 2020 Kadrosuna Dahil Oldu

Gizem Birdan, pek çok reklam filminde de oynamıştır. 6 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survıvor 2020 programında yarışmacı olarak katılmıştır. Yarışmaya daha sonra dahil olan Birdan, gönüllüler takımında yarışmaktadır. Gizem Birdan‘a Gönüllüler takımında, Ceyhun Uzun (elendi), Yasin Obuz, Cemal Can Canseven, Evrim Keklik, Makbule Karabudak(Elendi), Sadık Ardahan Uzkanbaş (elendi), Meryem Kasap (diskalifiye oldu) , Burak Yurdugör (Elendi), Tayfun Erdoğan (Elendi) ve Nisa Bölükbaşı eşlik etmektedir. Ünlüler takımında ise Aycan Yanaç, Sercan Yıldırım, Barış Murat Yağcı, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner(sakatlık nedeni ile veda etti.), Derya Can Göçen, Uğur Pektaş (Sakatlık nedeni ile veda etti.), Parviz Abdullayev, Tuğba Melis Türk (Elendi), Elif Yıldırım Gönen ve Ersin Korkut yer almaktadır.

24.04.2020 tarihinde sergilediği performans ile gönüller cephesinde, kendini takıma ait hissettirmeye başlamıştır. Önceki kötü performansını da bir nebze unutturmaya çalışmaktadır. Sevenler ve hayranları onu ekranda daha uzun süre tutacağını inanıyoruz.

Güncelleme: 28.04.2020 tarihinde Salı günü TV8 ekranlarında yayınlanan Survivor eleme gecesinde, aday olan Gizem Birdan adaya veda eden isim olmuştur.

Gizem Birdan Rol Aldığı Diziler

  1. 2014 – Kocamın Ailesi (Fox TV)
  2. 2018 – Şahin Tepesi (ATV)

Tiyatro Oyunları

  1. ES X ( E. S. E. K Tiyatrosu)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Google

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu