Film & Dizi Önerisi

Girl In The Basement Film Konusu ve Oyuncuları

1994-2015 ve 2021 yapımları olan filmin, 2021 yılında yayımlanan çekimi daha başarılı bulunmuştur.

instagram takipçi hilesi

Girl In The Basement Filmi konusu ve oyuncuları bakımından oldukça gerilimli filmler arasındadır. Elisabeth Fritzl’in gerçek hayatından alıntılanan hikaye, her anında yaşanılan dram ve gerilimden anlaşılıyor.

Girl In The Basement1

Türkçe İsmi: Bodrumdaki Kız
IMDb Puanı: 6,4
Yapım yılı: 2021
İlk vizyon tarihi: 28 Şubat 2021
Yaş Sınırı: +18
Yönetmeni: Elisabeth Röhm
Senarist: Manu Boyer
Yapım Şirketi: Conley Şirketi
Başrol Oyuncuları: Judd Nelson, Stefanie Scott, Joely Fisher
Türü: Dram, Gerilim
Yapım Ülkesi: ABD

Girl In The Basement Film Konusu ve Oyuncuları

Girl In The Basement Film Konusu

Otoriter bir babaya sahip olan Sarah’ın hayatı arkadaşlarıyla yapacağı partiye gitmek istediğini söylediğinde tüm hayatının değişeceğinden haberdar değildi. Partiye gitmek isteyen kız aslında annesinden izin almıştı fakat bu partiden babasının haberi yoktu. Babası parti için kızına izin vermeyince, kız erkek arkadaşının yardımıyla camdan kaçtı. Sabah karşı dönen kız, döndüğünde babasıyla karşılaştı. Babasının azarlarına rağmen, sevgilisi ile geçirdiği vakit için mutluydu Sarah.

Hayal gücü ve yaratıcılığı oldukça kuvvetli olan Sarah, 18 yaşına geldiğinde Floriada’dan başlayarak dünya turu yapmayı planlıyordu. Bir gün ablası ve annesi ile bu planını konuşurken otoriter karakter olan babası Don bunu duydu.

3 ay sonra, annesinin evde olmadığı bir gün Don, Sarah’ı buraya kitledi. Sarah’ın hayatı tümüyle değişmiş ve bu bodrum katında 19 sene geçirmişti.

Annesi, ablası, erkek arkadaşı ve polisler Sarah’ı kaçtı diye düşünürken Sarah bu ses geçirmeyen iki kapısı şifreli bodrum katına babası tarafından kilitlemişti. Gerçek bir hikayeden alıntılanan film psikoloji, dram ve gerilim konularını içeriyor.

Girl In The Basement2

2021 yapımlı filmin aynı içerik de 2005 yapımı da bulunmaktadır.

Filmin IMDb puanı 6,3’dür. Genelde gelen eleştiriler arasında oyuncuların, duyguyu yansıtmaması olsa da, filmin verdiği psikolojik etkiden kaynaklı olduğunu düşünüyorum diyebilirim. Psikolojik ve rahatsız edici bir duygu bırakan filmi 18 yaşından küçük olanların izlemesini tavsiye etmediğimi de belirtmek isterim.

Filmin 2015 yapımında olaylar ve konular daha farklı işlenmiştir. Sonuç ve yaşanılan olaylara bakıldığında, 2021 yapımlı film gerçeğe daha yakın uyarlanmıştır.

Girl In The Basement Film Oyuncuları

Girl In The Basement3

Judd Nelson

Filmde Don karakterini canlandıran oyuncudur.  Şuan 61 yaşında olan oyuncunun kariyeri boyunca bir çok yapımda, başarılı rolu bulunmaktadır. Filmde otoriter ve gaddar babayı canlandıran oyuncu, oldukça başarılıdır.

Girl In The Basement5

Stefanie Scott

Sarah karakterini canlandıran başrol oyuncudur. 2011 yılında genç sanatçı ödülü kazanan Scott, bu filmde de oldukça başarılıdır.

Girl In The Basement4

Joely Fisher

Sarah karakterinin annesidir. Sarah’ın ortadan kaybolmasını yıllardır araştıran anneyi canlandıran Fisher, 1967 Kaliforniya doğumlu oyuncudur.

Braxton Bjerken, Emily Topper gibi önemli oyuncular yer almaktadır.

Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=oqidx7RYhYo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu