İş & Finans

Girişimciler İçin Yeni Fikirleri Üretmek Nasıl Kolay Hale Gelir?

instagram takipçi hilesi

Her girişimci yaptıkları iş ile ilgili olarak her zaman yeni fikirler ortaya atmalı ve geliştirmelidirler. Fakat belli bir zaman geçtikten sonra tıkanmış olduklarını ve yeni fikir oluşturmada güçlük çekmeye başlarlar. Bu durum birçok girişimciyi karamsarlığa sürüklediği gibi ayrıca yetersiz olduğunuz konu ile ilgili kaygı duymanızı sağlamaktadır.

girisimcilik

Girişimcileri bu kaygılardan uzaklaştırabilecek gündelik olarak yeni girişimci fikirleri üretmenize yardımcı olacak ipuçları;

Bir Fikir Defteriniz Olsun

Fikir defterinize, yapacak olduğunuzu düşünmüyor olsanız bile aklınıza gelen yeni fikirlerin tamamını not düşün. Küçük bir başlangıç noktası olarak belirlediğiniz bu fikri başka bir fikir ile birleştirerek farklı bir fikir ortaya çıkarabilirsiniz.

Sık Sık Beyin Fırtınası Yapın

Beyin fırtınası yapmak zihninizin uyanık kalmasına ve çalışmasına yardımcı olacaktır. Zihniniz hızlı çalıştığı ve aktif olduğu zaman boyuca yaratıcı mod devreye girerek daha kolay bir şkeilde yeni fikirler ile ilgili gelişme göstermenizi sağlayacaktır.

Her Gece Yeni Fikirler Yazın

Planlı yaşamak hayatınızın her döneminde size faydalı olacaktır. Uykuya dalmadan önce bir sonraki günü planlıyormuş gibi tüm fikirleri not edin. Bu not etme her gece yapmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Bu durumda yaratıcılık yönünüz gelişerek yeni fikirlerin ortaya çıkmabilmesi daha kolay bir hale gelecektir.

girisimcilik 2

 

Farklı Tecrübeler Deneyin

Yenilikçi bir hayat tarzı benimsemek, hayata bakış açınızı geliştirerek size daha büyük bir ilham havuzu sunmaya yardımcı olacaktır. Yenilikleri deneyimleyebilmek konusunda açık olan kişiler daha yaratıcı fikirleri üretme konusunda daha başarılıdır.

girisimcilik 4

Kahve İçin

Kahve, içerisinde bulunan uyarıcı maddeler ile beyni uyandırmaktadır. Kahveyi yeni bir fikir üretmek adına beyin için bir yakıt olarak düşünebilirsiniz.

Fikirlerinizi Yarıda Bırakmayın

Bir fikri düşünmeye, biçimlendirmeye başladıktan sonra o fikri bırakmayın. Kendinizi iş bitirmeye, sonucu almaya odaklanmalısınız. Başarılı olduğunuzu görmek sizi motive edecektir.

girisimcilik 3

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu