Gezi Rehberi

Gezginler İçin Hayat Kurtarıcı Tavsiyeler

instagram takipçi hilesi

Gezmeyi seven gezginlere yurtdışı ve yurtiçinde yapacakları seyahatlerini kolaylaştıracak, hayat kurtarıcı tavsiyeler hazırladık. Sizde çok sık gezen veya gezme planları yapanlardansanız bu bilgileri mutlaka aklınızın bir köşesinde tutmalısınız…

1- Bavul, Çanta Boyu

gezginler 1 685x476

Gezginlerin en çok yaptıkları şeylerden biri de tek seferde birden fazla yere seyahat etmektir. Böyle durumlarda üzerinize veya yanınıza fazla yük almamak en mantıklısı olacaktır. Birden fazla yere gitmeseniz bile bavul seçimi her zaman önemli olacaktır. Çok eşya her zaman sizin enerjinizi daha hızlı götürecek bir faktör olur. Seyahatlerinizde her zaman kabin boyu bavul çanta tercih etmeye bakmalısınız. Yanınıza alacağınız bir diğer çanta ise tercihen sırt çantası veya ufak çantalardan olabilir. Böylelikle hem yanınızda neler götürdüğünüzü daha iyi bilebileceksiniz hem de her şekilde enerji ve zamandan kazançlı olacaksınız.

2- Yalnız Seyahatte Keyiflidir

gezginler 2 685x449

Sevdiklerimizle gezmek en güzel şeydir. Fakat yalnız seyahat etmekte çok keyifli ve oldukça eğlenceli bir deneyimdir. İnsanın kendisiyle baş başa kaldığı, istediği gibi dolaşabildiği kısaca daha özgür olduğu bir gezme yoludur. Mutlaka birkaç kez yalnız seyahat etmenin keyfini çıkarmalısınız.

3- Döviz Kurları

gezginler 3 685x456

Yurtdışında bir geziye çıkmayı planlıyorsanız kredi kartlarınızdan alışveriş yaparken döviz kuruna dikkat etmelisiniz. Öncesinde bankanızla görüşmeli ve kredi kartı borcunuzu öderken kendiniz dövizle ödemelisiniz. Aksi halde yurtdışında yapacağınız alışverişleriniz direkt olarak banka kurundan çevrilecektir bu da size ekstra masraf olacaktır.

4- Aktarmalı Uçuşlar

gezginler 4 685x419

Gezi planlamanın ilk adımı yol planı ve biletlerini ayarlamaktır. Uçakla yurtdışı seyahati planlıyorsanız seyahatinizi başından planlarken aktarmalı uçuşlara bakarak en uygun şekilde planlayabilirsiniz.

5- Otel Yerine Alternatifi: AirBnB

gezginler

Ülkemizde pek sık adı bilinmese bile Avrupa’da Airbnb hizmeti oldukça faydalı ve başarılıdır. Seyahatinize iki veya daha fazla kişiyle çıkıyorsanız kesinlikle Airbnb’deki evlere bakmalısınız. Hem otelden daha uyguna gelecektir hem de daha konforlu bir tatil geçirebilirsiniz.

6- Gezi Planlama

gezginler 6 685x458

Bir geziye çıkmadan önce mutlaka gideceğiniz yerle ilgili araştırma yapmak gerçekten hayat kurtarıcı olacaktır. Bu ani bir gezi planı olsa bile oraya gidene kadar geçen bir yol süresi olacaktır. Kesinlikle nerede ne yenir, neresi gezilir, nasıl davranılır gibi sorularınıza cevap bulup not alarak yola çıkın. Hem daha verimli bir gezi olacaktır, hem de bir daha gideceğiniz yere gitme fırsatı bulamazsanız eğer ‘keşke’ demenize sağlayacaktır.

7- Doğru Zamanlama

gezginler 7 685x457

Tarihi gezecek yeri bol olan bir yere gidiyorsanız dediğimiz gibi önceden araştırmayı ihmal etmemelisiniz. Bu durumda en önemli bir diğer şey ise doğru zamanlama gibi bir püf noktası olacaktır. Tarihi mekanları gezmek için doğru zamanlar genelde öğle vakitleridir. Çoğunlukla insanların öğle yemeği yediği vakitlerde öyle mekanlar daha sakin olacaktır. Bu da size daha rahat bir gezi artısı sağlar.

Uygun Fiyata Gezmek İçin Bilgiler

https://www.youtube.com/watch?v=PNxc3R835gs

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu