Kişisel Bakım

Gelin Saçı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

instagram takipçi hilesi

Her kadın düğün günü mükemmel olsun ister. Fakat bazen yapılan ufak yanlışlar bile düğününüzü berbat etmeye yetebilir. Bu yüzden düğün hazırlığı yapılırken izlenmesi gereken adımlar vardır. Biz de sizler için gelin saçını ele aldık.

Malum düğün sezonu çoktan açıldı. Zaten artık yılın her ayı düğün yapıldığı için belli bir sezondan da bahsedemiyoruz açıkçası.

Şimdi gelelim konumuza. Her kadın düğününde özellikle saç ve makyajının kusursuz olmasını ister. Çünkü yaptıracağınız saçın ve makyajın bütün gece düzgün kalması önemlidir. Ve tabii kii bütün gece gözler sizin üzerinizde olacağı için de saç ve makyaj ekstra önem arz etmektedir.

Peki gelin saçı yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?

 Boy unsuru.

gelin damat arasinda boy farki yaratacak saclar yaptirilmamali

Eşinizle aranızdaki uyum düğün günü çok önemlidir. Çünkü gece boyu tüm gözler gelin ve damadın üzerinde olacaktır. Bu yüzden boy unsuru dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Eğer ki gelin damattan uzunsa, ayağında topuklu bir ayakkabı varsa bir de hacimli bir gelin saçı yaptırıp suni boy farkı yaratmamalısınız.

Gelin saçını yaptırırken yanınızda mutlaka birileri olsun.

kuaforde sacinizi yaptirirken yanınızda birileri olsun

Gelin saçına karar vermeden önce birkaç fikir almanız önemlidir. Bu yüzden saçınızı yaptırmaya giderken muhakkak yanınıza birilerini alın. Bunu yaparken de fikirlerine güvendiğiniz insanları tercih edin. Böylelikle olası bir hayal kırıklığından kurtulmuş olursunuz.

Renk değişiklikleri minimum 15 gün öncesinde yapılmalıdır.

dugunde sac renginiz degisecekse en az 15 gun onceden yapmalisiniz

Eğer düğün öncesi bir renk değişikliği yapacaksanız bunu en az 15 gün önceden yapmalısınız. Çünkü boyanın sertliğinin gitmesi, hafif akarak rengin oturması bakımından bu süre önemlidir. Aksi taktirde yeni boyanmış saç görüntüsü gelin saçınıza olumsuz etki edebilir.

Aksesuarlar oldukça önemli.

gelin saci aksesuarlari

Gelin saçınızı yaptırırken kullanacağınız aksesuarlar da önemlidir. Bu yüzden seçeceğiniz kuaförün de bu konuda bilgili olmasına özen gösterin. Çünkü aksi durumda yanlış yönlendirilip pişmanlık duyabilirsiniz.

Düğün ortamına göre bir model belirlenmelidir.

gelin sacinde dugunun yapilacagi mekan onemlidir

Düğünün yapılacağı mekanın göz önünde bulundurulması da gelin saçınız yapılırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konudur. Çünkü kır düğünü konseptli bir düğünde yaptıracağınız gelin saçıyla kapalı bir mekanda olacak bir düğün için yapılacak gelin saçı farklıdır.

Yüz şekli oldukça önemlidir.

yuz sekliniz gelins acinize uygun olmalidir

Yüzünüzün şekli gelin saçınızı yaptırırken oldukça önemlidir. Çünkü biliyorsunuz ki her saç modeli her yüz şekline gitmez. Yüzünüzün şeklinin tam aksi bir gelin saçı yaptırırsanız ömür boyu bunun pişmanlığını duyabilirsiniz.

Bakıma 3-4 hafta öncesinden başlanmalı.

dugunden 3 4 hafta once sac ve cilt bakimina baslamalisiniz

Gelin saçınızın kusursuz olması için saçlarınızla birlikte yüzünüzün de bakımlı olması şarttır. Eğer tam anlamıyla muhteşem görünmek istiyorsanız düğünden 3-4 hafta önce düzenli olarak saç ve cilt bakımı yaptırmalısınız.

 

Kaynak
hurriyet.com.tr

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu