İş & Finans

Geleceğin Revaçdaki Mesleği ; Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

instagram takipçi hilesi

havacilik sektoru

Zaman öyle hızlı bir şekilde değişmekte ki bugünün  mesleklerini seçen ve hayal eden kişi ilerde çokta umduğu manzarayla karşılaşamaya bilir. Tam tersi bir durumla da karşılaşmak içten bile olmaz. O zamanki yaşadığınız konumlar ve hayat şartları göz önüne alındığında tercih edeceğiniz meslek ilerde hayallerinizi gerçekleştirmeye yetmeyebilir. Bu yüzden kararlarımızı araştırmalı , bilgi edinilmeli fakat mutlu olacağımız meslek grubu da göz ardı edilmemelidir diye düşünüyorum.

Şimdi geleceğin önemli yaşam standartlarının üstünde olan bir meslek grubumuzu enine boyuna değerlendirelim ve geleceğini şekillendirmek isteyen yeni meslek dallarına yönelmeyi arzu eden insanlara bir ışık olalım Ne dersiniz?

Görsellik de bir o kadar önemli tabi güler yüzlü bütünleşince
Görsellik de Bir O Kadar Önemli Tabi Güler Yüzle Bütünleşince

Mesleğimiz Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri.Birçok devlet üniversitesinde ve özel üniversitelerde yer alan bu bölüm iki yıllık bir eğitim sürecini kapsamaktadır.Fakat bu mesleği seçmeden önce belirli kriterlere uygun olmamız gerekiyor.Bunları şimdi sırasıyla ele alalım. Öncelikle boyunuzun bazı hava yollarına göre değişse de genelleme olarak bayanlarda  1.60 -1.80 erkeklerde ise 1.70-1.80 cm boya sahip olmak ve aynı şekilde kilo boy orantısının görselliği bozmayacak şekilde olması gerekir. Bu özelliğiniz uygun ise diğer önemli bir konu  sağlık ve fiziki yeterlilik raporunu  gerekli kurumlardan temin etmektir.Bu koşullar ilk başta olması çok önemlidir ki.Nedeni herhangi bir sağlık sorununuz varsa hava yolu şirketi bünyesinde çalışmanız kesinlikle  mümkün değildir. Halk dilinde de hostes olarak söylenen bu meslek dalının  aslında ismi ‘kabin memuru’ olarak bilenmesi daha doğru olacaktır. Bu meslek seçiminde bu fiziki koşullara uygun  olduğunu anladıktan sonra ise yeterli seviyede English bilgisine sahip olmak konuşmak ve anlama bilgisini barındırmakta çok önemlidir.

English bilmek ve uygulamakda bir başka koşul
English bilmek  ve Uygulamak da Bir Başka Koşul 🙂 

Erkek adaylarda askerlik engelinin bulunmaması da bir başka koşuldur. Hem bayan hem erkek  adayların görünen vücut bölümlerinde dövme yada piercing gibi kalıcı maddelerin bulunmaması da seçici özellikler arasında yerini korumaktadır. Bu özellikleri kendiniz de görüyor ekip ruhunu taşıdığınızı düşünüyorsanız  ve çözüm odaklı bir bireyseniz muhteşem bir meslekle tanışıyorsunuz demektir. Farklı kültürler ,yeni yerler, tadacağınız enfes tatlar birde bunun yanına güzel bir bütçeli maaş eklediniz mi meslek daha cazip hale gelmekte sizce de öyle değil mi ?

Hizmetin mükemmel derede de kusursuz olması hava yolunu benzersiz ve seçici olmasını sağlıyor
Hizmetin Mükemmel Derede   de Kusursuz Olması Hava Yolunu Benzersiz ve Seçici Olmasını Sağlıyor

 

Kaynak
Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu