Sinema ve TV

Game Of Thrones’u En İyi Dizi Yapan 5 Neden?

instagram takipçi hilesi

IMDb’de 1,5 milyon kişi tarafından oylama sonucu ortalama 9,5 puan almasıyla, dünyada en çok izlenen dizi olmasıyla ve en çok ödül almasıyla zaten en iyi dizi olmakta. Game of Thrones‘un içindeki faktörlere değinerek , bizleri kendinden koparmayan ve özleten şeylere değinmek istiyorum. Daha doğrusu izletmesine neden olan şeylere…

GoT season 8 trailer banner

Sezon finalini 14 Nisan 2019 tarihinde yapacak olan diziyi bütün dünya bekliyor . Biz de bu bekleyişe özel içerikler ve oyuncuların biyografilerinden oluşan sayfa tasarladık. Bu içeriğimizden onlardan biridir. Bu içeriklere buradan ulaşabilirsiniz !

Bu hatırlatmayı da yaptıktan sonra, gelelim konumuza… İşte Game Of Thrones’u dünyanın en iyi dizisi yapan 5 neden:

1 . Hikayenin izleyiciyi her zaman ekrana bağlamayı başarmasıgot hikaye

Game of Thrones’un izleyicilere etkisi altına alıp, sürekli bağlı kalmasını sağlayan hikayesinden başlamak gerek. George R.R Martin’in yazdığı kitaplardan esinlenmesinin yanı sıra, dizinin yazarları David Benioff ile D.B. Weiss’ın geliştirmesiyle daha da iyi bir hikayeye sahip. Aynı zamanda da sıradanlaşmasını da engellediler. Sürekli hikayeyi canlı tuttular.

Dizinin yazarları Benioff ve Weiss, Emmy ödüllerini kabul ederken

” Bu oyuncular için senaryo yazmak bizim için büyük bir onur. Ama bu karakterleri biz yaratmadık, George’un çılgın zekası olmasa bu dizi de olamazdı “

Emmy Ödülleri

dediler ve kitabın yazarına saygı duydular.

2. Hem iyi hem de kötü karakterlerin cazibesigot karakterler

Bir dizide ilk defa kendi adıma zorladım. Açıkçası yalnız olmadığımı da biliyorum. Game of Thrones dizisinin karakterleri de böyle . Favori bir karakter seçemiyoruz. Daenerys’çi olsak, Jon Snow’a ve Tyrion’un keskin zekasına karşı gelemiyoruz.

Kötü karakterlerin hikayelerine bakıldığında bizi ikilemde bırakoyor senaryo. Bu yüzden de kötü karakterler ile iyi karakter arasında seçim yapmak da zor oluyor bazen. Daha doğrusu bir seçim yapma çok zor. Böylece hem merak uyandırıyor hem de empati kurmamıza devam ettiriyor. Dizi kendi içine hikayenin daha derinine bizi sürüklüyor.

3. İçimize işleyen oyunculuklaroyunculuklar got

Bir önceki maddede iyi ve kötü karakterlerin , mükemmel olmasından bahsettim. Örneğin, Joffrey’den kim nefret etmedi? Ya da piç Ramsay Bolton’dan? Cercesi ‘den ?
Tyrion Lannister ‘ın zekası sizi etkilemedi mi? John snow’un yükselişi ve masumluğu? İşte bunların toplamında her oyuncu bir çok ödül kazandı. Sizce de hak etmiyorlar mı?

4. Dizinin görsel ve teknik açıdan kusursuz olmasısavas got

Dizi her sahne, her bölüm her sezon etkileyici efektlere sahipti. Özellikle de savaş sahnelerinde… Bir film tadında izlediğimiz Game Of Thrones gerçekten de görsel ve teknik anlamında büyük iş çıkardı. Bu yüzden de zaten bu kategoride de bir çok ödül alırken , izleyiciler ve eleştirmenler tarafından IMDb’de 9,8 ‘ e kadar çıkan puan aldı.

5. Seyircisine hissettirdiği 1001 duyguduygu got

Game of Thrones ‘u izleyenler eminim final yapmasını benim gibi hiç istemiyordur. Bunu istememizin asıl sebeplerinden biri de izleyicilerine aktardığı bir çok duygu. Tedirginlik,sevinç , korku, heyecan, merak, sinir gibi duyguları çokça yaşadık.

Şimdide final için iyice sabırsız ve bittiği içinde üzülüyoruz. Game of Thrones bize yaşattığı duygular ile çok yara bıraktı.

Sizleri Game of Thrones’un final sezonun fragmanıyla baş başa bırakıyorum…

Kaynak
Listelist

İlgili İçerikler

Bir yorum

  1. Ama ne yazık ki son sezonu başaramadılar. Bu yüzden de en iyi diziye en iyi sonuç- verememek ne kadar onu en iyi yapar bilemem. Ama şimdiye kadar olan bütün sezonlarına baktığımızda (son sezon hariç) bu mümkün.
    Umarım yeni başlatacakları daha önceki insanlar için olan dizi daha iyi sonuçla bitir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu