Sinema ve TV

Game of Thrones Dizisi Hakkında 8 Gizli Gerçek

instagram takipçi hilesi

Dünya çapında izlenme rekorları kıran ve hakkında neredeyse hergün haber yapılan dizi olan Game of Thrones , hakkında 8 gizem dizisinin yaratıcıları tarafından açıklandı.

Yabancı dizi izlemeyen bir insanın bile bildiği ve aşina olduğu dizi olan  Game of Thrones dizisi,hem skandallar hem de tartışmalar odağı olmuştu birçok kez. Bu sefer ise serinin yaratıcıları tarafından,ilginç açıklamalar yapıldı. Hatta bu açıklamalar bizzat serinin yaratıcıları olan David Benioff ve D.B. Weiss tarafından yapıldı.

Bir basın toplantısında yapılan açıklamada,Arya Stark rolündeki Maisie Williams ve Sansa Stark rolündeki Sophie Turner da vardı.

Game of Thrones hakkındaki bilinmeyenleri açıkladıktan sonra da pişmanlıklarını da belirttiler.

1 . Khal Drogo’nun Ölümü

Khal Drogo

David Benioff ve D.B. Weiss’ e göre,Jason Momoa’nın canlandırdığı karakter Khal Drogo’nun ölümü en etkileyici sahnelerden biriydi.Öyle ki; serinin yaratıcıları “Onun ölümünün etkisinden hala kurtulamadık ve Khal Drogo’yu özlüyoruz.” ifadelerini kullanıyor.

2. Sansa Stark

Sansa Stark

Senarist David Benioff, favori karakterinin Sansa Stark olduğunu vurguluyor. Benioff, “Kitaplarda en etkilendiğim figür Sansa Stark ve onun gelişimiydi. Pek çok okuyucu ve izleyici ondan nefret etti. Bu, onu daha fazla gerçek kıldı. Evet bazen sinir bozucu bir ergen olabiliyor ama çok gelişme kaydetti.” ifadelerini kullandı.

3. Jon Snow ve Harry Potter

HarryJon

Senaristlerden Weiss, Kit Harrington’ın canlandırdığı Jon Snow karakterini Disney-Harry Potter-Lord of The Rings karışımı bir figür olarak gördüğünü itiraf ediyor.

4. Catelyn Stark

Catelyn Stark

Kitaplarda Catelyn Stark ölümden geri dönüp, Lady Stoneheart olarak geri dönmüş ve intikamını almıştı. Maalesef bu olay, dizide kendisine yer bulmadı. Senaristler hala belirli sınırlar nedeniyle(Arya Stark’ın intikam alması, Jon Snow’un ölümden dönmesi) karakteri, diziye tekrar döndüremediklerinden dem vuruyor.

5. Sansa Stark’ın Şarkısı

Game of Thrones A Song of Ice and Fire Necklace font b Sansa

Sansa Stark’ı canlandıran Sophie Turner tam bir Justin Bieber hayranı. Bu yüzden ikinci sezonda yitirilenler için bir şarkı okudu ama söz konusu sahne, son anda diziden çıkarıldı. Turner, hala Justin Bieber’ın seti ziyaret etmesini bekliyor.

6. Locke Vakası

Locke and Jaime

Locke üçüncü sezonda ölümle karşılaştı. Nikolaj Coster-Waldau’nun(Jaime Lannister) onu nehre atlamasını ve sonrasında Lannister’ın vahşi hayvanların saldırısına uğramasını planlıyorduk. Çok eğlenceli bir sahneydi ama istediğimiz biçimde gerçekleşmedi.” ifadeleri kullanıyor.

7. Meryn Trant’ın Ölümü

Meryn Trant

Game of Thrones’daki en pahalı ölüm sahnesinden bahsediyoruz. Maisie Williams, bahsi geçen sahnede bir süre gözlerini açamad. Ne de olsa en kanlı ve tuhaf cinayet sahnelerinden birinden bahsediyoruz.

8. Son İki Sezon Hakkındaki Gerçekler

Game of Thrones sezon

Son iki sezonun toplamda 15 bölüm süreceği sanılıyordu. Ne var ki yapımcılar kararını değiştirdi: Yedinci sezonda 7, son sezonda ise 6 bölüm bulunacak. Efsanevi seri beklediğimizden kısa ömürlü olacak.

8. Sezonunda ise dizi final yaparak hikayeyi tamamlayacak.

Kaynak
Kaynak 1

2 Yorum

  1. Bilgi yazımıza bonus eklenmiştir: Game of Thrones 7. Sezon Resmi Tanıtım Videosu

Başa dön tuşu