Yerli Kadın Ünlüler

Funda Kılıç Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Funda Kılıç
Tam adı: Funda Kılıç
Doğum tarihi: 17 Ağustos 1988
Doğum yeri: İzmir  / Türkiye
Boyu: 1,78 m
Ailesi: 
Sevgilisi: …
Mesleği: Şarkıcı – Söz Yazarı
Aktif Yılları: 2007’den Günümüze
imdb-logo
youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
twitter-hesabi

Hakkında

Funda Kılıç kimdir? Funda Kılıç, 1988 yılında İzmir’de doğdu. Ailesi Ankaralı’dır.

Funda 6 aylıkken ailesi İzmir’den Belçika’ya yerleşme kararı almıştır. Bu nedenle Funda, Belçika’nın Ansvers şehrinde yaşamıştır. Funda’nın yeteneklerinin keşfedilmesi ise Dj Şahin sayesinde olmuştur. Brüksel’de bir eğlenceye katılan şarkıcı buradaki yetenekleri sayesinde Dj Şahin tarafından keşfedilmiştir.

“Grup Reyting” isimli grupta yer almıştır. 2007 yılında albüm çıkartan Funda’nın çıkış şarkısı “Birini Bıraktım”dır. “Birini Bıraktım” isimli şarkı özellikle internet ortamında çok fazla dinlenmiştir. Şarkının eğlenceli söz ve müziği sayesinde Funda daha da tanınmaya başlamıştır.

Aldığı yoğun ilgi karşısında Türkiye’ye gelmiştir. Birçok televizyon programı Funda’yı davet etmiştir. Funda ise başta Beyaz Show olmak üzere birçok programa katılmayı kabul etmiştir. Kariyerinde solo çalışmalara başlamıştır. Solo çalışmasını içinde bulunduğu grup da desteklemiştir.

İlk tek şarkısı “Stand Up” olmuştur. bu şarkı Belçika’nın önemli plak şirketlerinden birinde yayınlanmıştır. Ayrıca şarkı radyo listelerinde birinci sıraya yükselmiştir. Solo şarkı kariyeri devam etmiştir. “City Girls”, “Kiss Me” gibi şarkıları söylemiştir. Bu sayede dinleyici kitlesi günden güne artış göstermiştir.

Özellikle Belçika’da oldukça başarılı şarkılara imza atarak adından sıça söz ettirmiştir. Bu nedenle Belçika’daki başarısını Türkiye’de de konuşturmak istemiştir. Türkiye’ye müziğini tanıtmak amacı ile İstanbul’a gelmiştir.

İskender Paydaş ile birlikte çalışarak Türkçe albüm yapmak üzere hazırlanmıştır. “Stand Up” isimli şarkının Türkçe versiyonu olan “Boşver” şarkısını İskender Paydaş ile birlikte söylemiştir. Bu şarkı; İskender Paydaş’ın sesinin yer aldığı ilk şarkıdır.

Ardından “Moda” ismini verdiği şarkıya klip çekmiştir. Rusya Kazan’da gerçekleştirilen 2.Uluslararası Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmiştir. Şarkısı ise “Hoppa”dır. “Hoppa” şarkısını Sinan Akçıl yazıp bestelemiştir.

Funda Kılıç müzik dünyasının yanı sıra reklamlarda da kendini göstermeye başlamıştır. Bunlardan ilki Penti’nin reklam yüzü olarak seçilmiş olmasıdır. Türkçe, Fransızca, Almanca, İngilizce, Flamanca bilmektedir. Türkçe, Flamanca ve İngilizce’yi çok iyi derecede konuşabilmektedir.

2015 yılında ismi sıklıkla Megastar Tarkan ile birlikte anılmıştır. O yıllarda Tarkan’ın evinin etrafında magazincilere yakalanmıştır. Fakat Tarkan’ın evine gittiği bilgisinin doğru olmadığını söylemiştir. Yine aynı dönemde sosyal medyada Tarkan’ın evleneceği kız olarak adından sıkça söz edilmiştir.

Funda Kılıç Albümleri

  1. Hoppa
  2. Deli Etti Beni
  3. Boşver
  4. Yanmaz Ağzın

Videoları

Fotoğrafları

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu