Film & Dizi Önerisi

Freud Dizi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

23 Mart 2020 tarihinde Netflix’te yayınlanan Netflix Avusturya orijinal yapımı olan Freud dizisi birçok kişi tarafından ilgi görmüştür. Aslında Avusturya-Alman ortak yapımı olan dizi 1 sezon 8 bölümden oluşmaktadır. Gizemli, politik olayların ele alındığı Freud dizisi suç türünde bir yapımdır.

freud

Freud Dizi Konusu

Yönetmenliğini Marvin Kren’in yaptığı Freud dizisinde Sigmund Freudun hayatı ele alınmaktadır. Aynı zamanda dizinin senaryosunu da yazan Marvin Kren, Sigmund Freud’un bilinmeyen yönlerini, gençlik hayatında yaşadıklarını ve daha önce görülmemiş portresini yansıtmak istediğini söylemiştir.

Dizi, Psikanalitik kuramın kurucusu ve Avusturyalı bir nörolog olan Sigmund Freud’un gençlik yıllarındayken bir suç ve cinayet kaosunun ortasında kendisini bulduğu bir hikayeyi izleyiciye aktarmaktadır. 1900’lü yılların Viyana’sında izleyiciyi içine alarak bir maceraya çıkartmaktadır.

1856 doğumlu olan Nöroloğun, 1900’lü yılların başındayken geliştirmek üzere olduğu kuramlarıyla, Viyana polis teşkilatına çözmeleri gereken cinayetlerdeki yardımları anlatılmaktadır. Dizide yer yer psikoloji çoğunlukla polisiye olayların bulunmasıyla ortaya karışık türlerde bir dönem dizisi çıkmaktadır. Hikaye 19. yy’da geçmektedir.

freud 5 685x456

Freud Dizisi Oyuncu Kadrosu

Dizinin oyuncu kadrosunda başrolde olan Robert Finster en dikkat çeken isim olmaktadır. Sigmund Freud’un hayatını can veren Finster, diziyi izleyenler tarafından performansı en çok beğenilen isimlerden biri olmayı başarmıştır.

Genel olarak oyuncu kadrosu dönemin özellikleri ve karakterleri dikkate alınarak dizide en çok titizlenilen konulardan olmuştur. Robert FinsterSigmund Freud’un, çoğu karakteristik özelliği, mimikleri gibi birçok halini en gerçekçi haliyle yansıtılabildiğini sevenlerine düşündürmüştür.

freud

Freud’un birlikte çalıştığı Medyum rolünü ise Ella Rumpf canlandırmaktadır. Fleur Salome isimli karakterlere can veren Ella, Raw filminde yer aldığı rolle tanınmıştır. Alfred Kiss isimli karakteri canlandıran isim, Georg Friedrich’tir. 

freud 3 685x516

Dizide yer alan diğer önemli oyuncular Adam Vacula, Brigitte Kren, Christopher F. Krutzler, Marisa Growaldt ve Nadiv Molcho gibi önemli isimlerdir.

Yayınlandığı günden itibaren dünya çapında ses getirerek ülkelerin Netflix Top 10 listelerinde üst sıralara yerleşen dizide her bölüm yaklaşık 55 dakika civarındadır. Çekimleri 2019 Ocak ayında başlayan dizi, Viyana ve Prag’da çeşitli yerlerde çekilmiştir. Dönem dizilerinin yanı sıra, psikolojik öğeleri bulunduran aynı zamanda da suç ve polisiye türü yapımları sevenler için mutlaka tercih edilebilir bir dizidir.

Bu diziyi sevenler ise aynı zamanda Netflix platformunda yine benzeri dizilere şans verebilirler. Örneğin, The Crown, Reign, Marco Polo, Alias Grace gibi dönem ve psikolojik türde dizileri izleyebilirler.

Dizinin Fragmanları ve Dizi Eleştirileri

https://www.youtube.com/watch?v=nuScR8ft6aI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu