Sinema ve TV

Filmlerdeki Yaratıkların Makyajları Nasıl Yapılıyor?

instagram takipçi hilesi

Başlığımızda da söylediğimiz gibi genelde bilim kurgu ve fantastik filmlerde gördüğümüz,yaratık karakterlerine nasıl bir makyaj yapılıyor da bu hale gelebiliyor?

yaratik-makyaji-nasil-yapilir

Sıradan insanların canlandırdığı bu karakterlere iyi bir makyaj ustası gerek değil mi? Howard Berger, filmlerin perde arkasında çalışan özel makyaj efektleri sanatçısıdır. Aktörleri birer canavara çevirmek onun işi!

Filmlerde olan aksiyon ve muhteşem olmuş dediğimiz bir çok sahne uzun süren emek sonrasında oluşuyor. Bir filmi baştan sona değerlendirirken, biz izleyenler aslında nasıl yapıldığına ve ne kadar emek harcandığını çoğu zaman unutuyoruz. Filmin sahnelerini değerlendirken bazen bu emekler karşılığında yapılsa da acımasız olabiliyoruz. Aslında ne kadar çok emek harcanıyor değil mi?

Bu yazımda birazdan izleyeceğiniz videoda sahneler değil sadece bir karakterin nasıl oluşturulduğuyla ilgili. Düşünün bir canavar veya bilim kurgu filmlerinde yer alan makyaj ile yapılan karakterlerin yapımı ne kadar emek harcanmış.

Filmlerde oyuncuyu makyajlar sayesinde bir canavara nasıl dönüştüğünü anlatan videomuzu izleyin!

Yaratıkların makyajları bile büyük zahmetle yapılıyor ve bunu yapanlar ise büyük emekler harcıyor. Filmleri izlerken bu videoyu izledikten sonra mutlaka 2-3 puan makyaj için verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Siz ne derseniz? Yorumlarınızı bekliyorum.

Biz sözü, bu makyajı en iyi yapanlardan biri olan, Howard Berger işini gösteren videoya bırakalım.

Hüseyin Kara

MaksatBilgi'de Genel Yayın Koordinatörüyüm . Aynı zamanda da MaksatBilgi'nin gelişimi adına, yazılarımla destek veriyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu