Yerli Kadın Ünlüler

Feyza Altun Kimdir?

instagram takipçi hilesi

feyza altun kimdir 8
Tam adı
: Feyza Altun
Doğum tarihi: ??. ??. 1987
Doğum yeri: Üsküdar, İstanbul, Türkiye
Burcu:
Boyu: 1.70 m
Eşi: İlker Sungurlar
Mesleği
: Avukat
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Feyza Altun Kimdir? Feyza Altun, avukattır.

Feyza Altun Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Feyza Altun, 1987 yılında İstanbul’un Üsküdar ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. 1.70 m boyunda olan Altun, Başak burcudur.

Feyza Altun Eğitimi

Üniversite eğitimini ise Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı.

Feyza Altun Kariyeri

Avukat Feyza Altun, gündemin öne çıkan isimlerinden biridir. Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar ve açıklamalar ile geniş bir takipçi kitlesi elde etmiştir. Kendisini avukat, feminist, aktivist, filantrop (insansever) ve yazar olarak nitelendirmektedir. “Tarafsız Çalışan Anneler Platformu”nun kurucusu olan Altun, aynı zamanda “Kadının Fenni” isimli kitabı ile büyük ilgi görmektedir.

Avukatlık mesleğinin yanı sıra, birçok kadın ve çocuk istismarı davasında başarılı vekillikler yapmış olan Altun, eski adıyla Fox TV’de yayınlanan “Ne Seninle Ne Sensiz” adlı programda danışman avukat olarak görev almıştır. Toplumsal konulardaki duyarlılığı ve etkili hukuki mücadeleleriyle bilinen Altun, paylaşımları ve fikirleri nedeniyle zaman zaman eleştirilere maruz kalmaktadır. Ancak, düşüncelerini özgürce ifade etmekten çekinmeyen ünlü avukat, toplumda farkındalık yaratma amacını sürdürmektedir.

Feyza Altun, İlker Sungurlar ile evlidir ve bu birliktelikten bir erkek çocuğu bulunmaktadır. Altun, İngilizce, Fransızca ve Farsça dillerine hakimdir ve sosyal medya paylaşımlarıyla geniş bir kitleye ulaşmıştır. Aynı zamanda CHP İstanbul İl Hukuk Komisyonu’nda kadın haklarından sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

“Sosyal medyada “Trans Çocuklar Vardır” paylaşımı nedeniyle büyük bir tepki toplamış ve pek çok kesimden eleştiri almıştır. Gelen eleştirilere cevap olarak, sosyal medya hesabındaki gönderileri gizlemiş ve 7 aylık bebeği ile bir duruşmaya katılması da geniş yankı uyandırmıştır. Ayrıca, siyasi çevrelerden de Feyza Altun’un paylaşımları eleştiri almıştır. Ancak Feyza Altun, düşüncelerini özgürce ifade etmekten çekinmeyen bir tavır sergileyerek belli bir kesim tarafından beğenilmektedir.

Feyza Altun, geçtiğimiz günlerde Farsça bir şiiri X hesabından paylaşmış; bu paylaşımın altına bir sosyal medya kullanıcısı, “Feyza hanıma şeriat atak gelmiş” şeklinde bir yorum yapmıştı. Feyza Altun, bu yoruma verdiği cevapta, “Şeriate s..kayım” ifadesini kullanarak tepkisini dile getirmişti. Ancak, sosyal medyada hedef gösterilmesi sonucunda Altun, söz konusu paylaşımını silmişti.

Bazı yorumlara tepki gösteren Feyza Altun, “Türkiye Cumhuriyeti laiktir ve laik kalacak” mesajını paylaşarak duruşunu vurgulamıştı. Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı, Avukat Feyza Altun’un sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği paylaşıma dayanarak TCK’nın 216/1 maddesi uyarınca re’sen soruşturma başlatmıştır.

Altun’a yönelik soruşturmanın dayandığı madde ise şu şekildedir:

“Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”
SON DAKİKA: Feyza Altun, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 

Feyza Altun Kitapları

 • Bozuk Tablet: Özgür Hukuk Öğreniyor
 • Çilek Yiyen Salyangoz
 • Gürültü Yapmadan Eğlenebilmek
 • Kayıp Levha
 • Kadının Derdi
 • Kadının Erki
 • Sınırda Üç Kadın
 • Sınıfta Temizlik Zamanı
 • Kadının Fenni
 • Renkli Yumurtalar
 • Herkese Eşit Kurabiye
 • Yeşil Sahanın Özgür Kızı
 • Uçan Tekerlekli Sandalye
 • Mutlu Yaşlılar Haftası

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu