Yaşam

Fatma Girik Hakkında 10 İlginç Bilgi

instagram takipçi hilesi

Geçtiğimiz günlerde ölüm haberini aldığımız ünlü oyuncu Fatma Girik, sinema dünyasına çok önemli katkı sağlamıştır. Onun ölüm haberi sinema dünyasını sarsarak, sevenlerini yasa boğmuştur. Onun hayatı hakkında araştırma yaptığımızda birbirinden ilginç bilgilerle karşılaştık. Bu yazımızda Fatma Girik hakkında 10 ilginç bilgi derledik. Keyifli okumalar dileriz.

1. Fatma Girik Hakkında İlginç Bilgi: Vasiyeti

Fatma Girik Hakkında 10 İlginç Bilgi

Fatma Girik, 24 Ocak 2022 tarihinde hayata gözlerini yumdu. Onun ölmeden önce bir vasiyeti vardı. Bu vasiyetinde arkasından kötü konuşulmamasını istedi. Sadece iyi insan ve iyi bir sanatçı olmak için çabaladığını da belirten Girik, çoklu organ yetmezliği yaşıyordu.

2. Ailesinin Mesleği

Fatma Girik Hakkında 10 İlginç Bilgi

Onun hayatı asla kolay değildi. Maddi zorluklar yaşıyordu. Annesi ev hanımıydı. Fakat ilginç olan babasının mesleğiydi. Babası dalgıçlık mesleğini icra ediyordu.

3. Ekonomik Durumu Nedeniyle Okulunu Yarıda Bıraktı

Fatma Girik Hakkında 10 İlginç Bilgi

Ekonomik durumları oldukça yetersizdi. Bu nedenle okulunu yarıda bırakmak ve çalışmak zorunda kaldı. Onun çalışmaya başlaması üzücü gibi görünse de, aslında kariyer perdesini de aralayacaktı.

4. Annesi de Oyuncu Olmak İstedi

Fatma Girik Hakkında 10 İlginç Bilgi

Eskiden oyuncu olmanın birçok yolu vardı. Gazetelerde oyuncu arandığına dair ilan verilir, kendine güvenen kişiler belirtilen adresin yolunu tutardı. Fatma Girik de bu oyunculuk seçmelerine katılan kişilerdendi. Fakat o yalnız başına çıkmadı bu yola. Yanında annesi de vardı. Annesiyle birlikte seçmelere katıldılar. Annesi beğenilmedi, fakat Girik hayatının en önemli hamlesini yapmış oldu.

5. Fatma Girik Hakkında İlginç Bilgi: İlk Filmi “Leke” idi

Fatma Girik Hakkında 10 İlginç Bilgi

Yönetmen koltuğunda Seyfi Havaeri’nin oturduğu film, Fatma Girik’in ilk oyunculuk deneyimidir. Filmde Fatma Girik’e bir iftira atılmış ve namusuna leke sürülmüştür. Siyah beyaz olan film, dram konuludur.

6. Hayatının Aşkını 15 Yaşında Buldu

Fatma Girik hayatı

O, hayatının aşkıyla henüz 15 yaşında karşılaştı. Bu aşk gelip geçici değil, ömürlük olmayı başardı. 15 yaşındayken Memduh Ün ile yolları kesişti. Bu aşk 50 yıl boyunca sürdü. Oldukça romantik ve tutku olan bu aşkı sadece ölüm ayırabildi.

7. En Az Oyunculuğu Kadar Şarkıları da Beğenildi

Fatma Girik hayatı

Onu her ne kadar oyunculuğu ile tanısak da, bir de şarkıcı yanı vardı. Kendi kadar sesi de güzel olan oyuncu, birçok şarkıyı kendi yorumuyla seslendirdi. Her söylediği şarkıda duyguları tüm içtenliği ile aktardı.

8. Belediye Başkanlığı Yaptı

Fatma Girik bilinmeyenleri

1989 yılında Şişli Belediye Başkanlığı yaptı. Seçimlere Sosyal Demokrat Halkçı Parti’den katıldı.

9. Kazandığı İlk Parayla Muz Aldı

Fatma Girik bilinmeyenleri

Ekonomik yetersizlikler nedeniyle para kazanana kadar hiç muz yemediğini söylemişti. 15 yaşında ilk oyunculuk deneyimini yaptı ve bir miktar para kazandı. Bu parayla bir muz bir de mavi bluz aldı.

10. Hiç Evlenmedi ve Çocuğu Olmadı

Fatma Girik

Hayatının aşkını 15 yaşında bulmuş olsa da hiçbir zaman evlenemedi. Memduh Ün 39 yaşındayken, Girik 15 yaşındaydı. Memduh Ün, evliydi. Her ne kadar sonradan boşanmış olsa da bir türlü evlenemediler ve hiç çocukları olmadı. 

Fatma Girik Hakkında İlginç Bilgi Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=UvM9LErl4A4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu