Yerli Erkek Ünlüler

Fatih Mehmet Maçoğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Fatih Macoglu Kimdir Fotograflari 2019 13

Tam adı:  Fatih Mehmet Maçoğlu
Doğum tarihi: 20 Aralık 1968
Doğum yeri:  Çemberlitaş köyü, Ovacık, Tunceli / Türkiye
Boyu:
Ailesi:
Eşi:
Çocuk (ları):
Mesleği: Siyasetçi, Belediye Başkanı
Aktif Yılları: 2014’ten bu yana
Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Türkiye’nin ilk ilçe Komünist başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu artık şimdi ilk, İl belediye başkanı oldu. Ovacık belediyesindeki yaptığı icraatlarla Türkiye gündemine oturmuştu. Her kesimden insanı belediyeciliğin bu şekilde daha şeffaf ve daha yararlı olabileceği konusunda somut örnekler vermiş oldu. Komünist Başkan , Halka hesap veren başkan, şeffaf başkan lakaplarıyla Fatih Mehmet Maçaoğlu kimdir? 

Fatih Mehmet Maçoğlu,20 Aralık 1968 tarihinde Çemberlitaş köyü, Ovacık, Tunceli’de dünyaya gelmiştir. Evlidir ve iki çocuğu vardır. Türkiye’nin TKP ile belediye başkanı seçilen ilk kişidir.

Eğitimini, 1977 ile 1985 yılları arasında Ovacık Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda okudu. Daha sonrasında Bingöl 60. Yıl Sağlık Meslek Lisesinde okuyarak lise eğitimini tamamlamıştır. Açıköğretim Fakültesi Laborant ve Veterinerlik bölümünü bitirdi ve mezun oldu.

1989 yılı ile 1992 yılları arasında Konya ili Bozkır ilçesinin Hisarlık kasabasında sağlık memuru olarak çalıştı. Daha sonrasında ise Tunceli Pertek Pınarlar sağlık ocağına tayini çıktı. 2007 yılına kadar bu sağlık ocağında görev yaptı. 2007 yılından 2014 yılına kadar Tunceli Devlet Hastanesinde Acil Polikliniğinde görev yapmış .

2014 yılında da Ovacık İlçe Belediye Başkanlığına Türkiye Komünist Partisinden aday oldu ve kazandı. 30 Mart 2014 tarihinde de göreve başladı. Ama ne başlayış!

Kamuya ait olan 650 dönümlük boş alanlara nohut, kuru fasülye ve patates ekimi yaptırttı. Hasattan elde edilen gelirler ile 78 öğrenciye aylık 200 lira burs sağlarken yoksul ailelere yardımda bulundu. Bunu her yıl tekrarladı ve belediye personeli alımı yaparak , buralardan alınan hasatları paketledi ve ambalajladı. Türkiye’nin her bölgesinde oluşturduğu satış şubelerine yolladı ve satış yaptırdı.

Elde edilen gelirler ile ;

  • Belediye borçları silindi,
  • Burslu öğrencilerin sayısı arttı,
  • Okuma oranını arttırmak adına 10 bin kitap bulunan 2 kütüphane açtı,
  • 150 ‘inin üstünde işçi çalıştırmaya başladı ve bölgede istihdam sağladı.
  • Ovacık markasını Türkiye’ye duyurdu.
  • Turist ağırladı ve gelir elde etti.

Ve daha bir çok etkinlik yaptı. Halk bana hesap sormadan ben hesap vereyim diye de belediye binasının önüne pankart yaptırtarak , belediyenin geliri, giderini ve borcunu yazdırdı.

Makam arabası kullanmadı ve tek maaş aldı.

Fatih Mehmet Maçoğlu, 1996 yılında sağlık ve sosyal emekçiler sendikasının aktif üyeliğini yaparak iş yeri temsilini yaptı.

Fatih Mehmet Maçoğlu, 31 Mart 2019‘da yapılan belediye seçimlerinde Tunceli ilinin belediye başkanı adayı olarak yine TKP‘den aday oldu ve kazandı.

Ülkemize ışık tuttu ve bu şekilde de yapılarak, insani değerlerin öne çıktığı bir belediyecilik anlayışını örnek oldu. Umarız bütün Türkiye’yedeki belediye başkanları Maçoğlu’nu örnek alır.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
GoogleYoutube

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu