Yerli Erkek Ünlüler

Fatih Altaylı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

fatih 24
Tam adı: Fatih Altaylı
Doğum tarihi: 1963
Doğum yeri: Van / Türkiye
Boyu: 190 cm
Eşi: Hande Altaylı
Çocukları: Zeynep Altaylı
Mesleği: Gazeteci, Köşe Yazarı
Aktif Yılları: 1988 yılından bu yana.

imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Fatih Altaylı kimdir? Teke tek adındaki siyaset programı ve aynı adlı gazete köşesinin siyaset ağırlıklı gündem yorumlarında bulunan gazeteci, köşe yazarı. Best Fm’in kurucularından olan ve farklı gazetelerde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev alan Altaylı, 2009 yılından beri Habertürk gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmanın yanı sıra kendi internet sitesinden de yazılarını yayımlamaktadır.

Fatih Altaylı, 1963 yılında Van’da dünyaya gözlerini açmıştır. Lise öğrenimini İstanbul’da Galatasaray Lisesi’nde tamamladıktan sonra Cumhuriyet Gazetesi’nde spor muhabiri olarak gazetecilik mesleğine ilk adımını attı.

İlginizi çekebilir: Gülbin Tosun Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nde bir süre öğrenim gördükten sonra okulu yarıda bırakarak Basın Yayın Yüksekokulu’na geçmiştir. Ancak diplomasını almadan bu okulu da yarıda bırakmıştır. Sonraki yıllarda siyaset üzerine yazmış olduğu yazıları ile tanınacak olsa da spor yazılarını yayımlamayı ihmal etmemiştir.

Türkiye’nin popüler özel radyolarından olan Best FM’in 1993 yılındaki kurucuları arasında bulunan Altaylı, 1995 yılında Show Tv kanalına geçerek söz konusu şirkette haber programları ve radyo yayınlarına imza atmıştır. Kendisi ile özdeşleşecek olan Teke Tek programını ilk kez 1995 yılında Kanal D’de başlamıştır.

Gündemdeki konuları ağırladığı önemli konukları ile birlikte yorumladığı Teke Tek kısa zaman içinde en çok takip edilen siyaset programlarından bir tanesi oldu ve yayın yaşamını Kanal 1, Atv ve Kanal D’de sürdürmüştür. Teke Tek programı Salı günleri Habertürk kanalında ekranlara gelirken Murat Bardakçı ile Fatih Altaylı’nın birlikte sundukları Teke Tek ÖZel ise Perşembe günleri aynı kanalda aynı saatte ekranlara gelmekteydi.

1996 yılında Show Tv’den ayrılan ve Doğan Medya Grubu’na ait olan Hürriyet gazetesine transfer olan Altaylı, uzunca bir zaman söz konusu gazetede köşe yazarlığı yapmıştır. Köşe yazarlığı ile beraber Radyo D’nin genel koordinatörlüğünü de yürüten deneyimli gazeteci, 2002 yılında Kanal D’nin Haber Genel Yayın Yönetmeni görevine getirilmiştir.

İlgilinizi çekebilir: Hande Sarıoğlu

2001 yılında Galatasaray Spor Kulübü’nde asbaşkanlık görevi de yapan Altaylı, Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği’nin yanı sıra, TMSF’nin Sabah Gazetesi’ne el koyması ile birlikte 2007 yılında gazeteden ayrılmıştır. Kısa bir süre kendi internet sitesinden yazılarını yayımlasa da 2009 yılında kurulan Habertürk gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmiştir. Hala gazetedeki görevine devam eden Altaylı, kanaldaki Teke Tek ve Teke Tek Özel programlarına da devam etmektedir.

Yazar Hande Altaylı ile evli olan Altaylı’nın Zeynep adında bir kızı vardır.

Fatih Altaylı, TİKAD’ın (Türkiye İş Kadınları Derneği) ve Avrupa Gazeteciler Cemiyeti tarafından 2006 yılında ortak olarak takdim edilen “Eğitime Katkı Onur Ödülü”nün sahibi olmuştur.

Videoları

 

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu