Oyunlar

Far Cry 5’in Sistem Gereksinimleri Nedir?

instagram takipçi hilesi

Far Cry oyun serisinin en yenisi olan ve 27 Şubat 2018 tarihinde piyasaya sürülmüş olan Far Cry 5 oyununun sistem gereksinimlerini sizler için derledim. Far Cry hikayeci oyun tarzı sayesinde sadece oyun severlerin değil , oyunla ilgilenmeyenlerin bile dikkatini oldukça çeken bir oyundur.
far cry 5 sistem gereksinimleri

Far Cry Serisi Mükemmel Grafiklere Sahip

Far Cry ,gerçeğe en yakın görüntü seviyesine sahiptir. Ancak sistem gereksinimlerinde bunu istemiyor. Yani oyun grafik konusunda piyasanın en iyisi denilebilecek kadar iddialıyken sistem gereksinimlerinde , oyunun kalitesine göre daha düşük seviyede . Bu da kullanıcı sayısının oldukça büyük kitleye sahip olmasına neden oluyor. Ubisoft’un en gözde oyunu da zaten kullanıcı sayısı ile yapımcılarını da tatmin ediyor.

far cry 5 den goruntuler 4

En son çıkan oyunu olan Far Cry 5 ‘in de bir önceki seriye göre arttırılmış görüntü seviyesi ve farklı bir hikayesi var. Zaten oyun başta itibaren belli bir hikayeye bağlı ve bu hikayeden bağımsız olarak yan hikayelere sahip. Bu yüzden de oyundan kopmuyor ve asla sıkılmıyorsunuz. Bunun yanı sıra gerçeğe en yakın görüntüler ve etkileyici atmosferini de düşünürsek , oyundan çıkmak zor olsa gerek.

Far Cry 5 Hikayesi

far cry 5 den goruntuler

Az önce Far Cry serisinin baştan itibaren belli bir hikayesi olduğuna değinmiştim. Daha önceki serilerde yapılan bu olay yine Far Cry 5’de de var. Far Cry 5’in hikayesi daha önceki oyunlarda çok farklı bir hikayeye sahip. Far Cry 5, Amerika’da geçiyor.

Amerika’da bir kasaba var . Bu kasaba çiftçilik ile uğraşıyor. Ancak normal giden kasaba halkının hikayesi bir zaman sonra değişiyor. Kasabaya , bir tarikat musallat oluyor. Tarikatın ismi Cennet Kapısı. Bu da oyunun ana hikayesini oluşturuyor. Cennet Kapısı tarikatı , kasaba sakinlerinin mallarını ve paralarını al koymuş ve işkence yapmakta.

far cry 5 den goruntuler 2

Kasabayı ele geçirme sırasındayken çocuklarını kaybeden ebeveynler var.Bunlardan bir baba, bu tarikata karşı koymak ister.  Ancak bu hiç de kolay değildir. Bunun farkındadır.

Ana hikayesi bu şekilde , bu hikayeye bağlı olarak başka hikayelerde mevcut oyunda. Oyun hakkında gerekli bilgileri aktardıktan sonra dilerseniz Far Cry 5’in sistem gereksinimlerini sizlere aktarayım.

Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri

far cry 5 den goruntuler 3

Far Cry 5 muhteşem grafiklere sahip olmasına rağmen, sistem gereksinimleri bakımından çok fazla yüksek istekleri yoktur. Yalnız oyunun yüksek grafiğe ve görüntü kalitesine sahip olması en büyük sistemlerde bile FPS kayıpları yaşanması normaldir. Yani sistem gereksinimleri minimumdayken yaşarsanız , sistemden dolayı olmayabilir.

Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri (Minimum)

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-2400 @ 3.1 GHz veya AMD FX-6300 @ 3.5 GHz veya eşdeger
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 veya AMD R9 270 (2GB VRAM Shader Model 5.0 veya daha iyisi)
  • RAM: 8GB
  • Depolama Alanı: 45 GB

Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri (Önerilen) 

İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit)
İşlemci: Intel Core i7-4770 @ 3.4 GHz veya AMD Ryzen 5 1600 @ 3.2 GHz veya eşdeger
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 veya AMD R9 290X (4GB VRAM Shader Model 5.0 veya daha iyisi)
RAM: 8GB
Çözünürlük: 1080p
Depolama Alanı: 45 GB

Far Cry 5 Oyunu ile ilgili Videolar

Bu bölümde Far Cry 5’in tanıtım videoları ve oynanış, oyun inceleme videolarını sizler için derledim. İyi seyirler!

Kaynak
Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu