Film & Dizi Önerisi

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku filmi, 2014 yılında vizyonda yerini aldı. İlk günden itibaren ilgi çekici olmayı başaran yapım, romantik / dram konusundan hoşlanan kişilere hitap ediyor.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Fakat Müzeyyen bu derin bir tutku

Türkçe İsmi: Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku
IMDb Puanı: 6.6
Yapım yılı: 2014
İlk vizyon tarihi: 12 Aralık 2014
Yaş Sınırı: 
Yönetmeni: Çiğdem Vitrinel
Senarist: Çiğdem Vitrinel; Ceyda Aşar
Yapımcı:  Marsel Kalvo
Yapım Şirketi: 
Başrol Oyuncuları: Sezin Akbaşoğulları, Erdal Beşikçioğlu
Türü: Romantik / Dram
Yapım Ülkesi: Türkiye

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Konusu

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

Film, aynı ismi taşıyan kitaptan esinlenilerek çekilmiştir. İlhami Algör tarafından yazılan kitap, sinemaseverlerin de ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Filmde Arif isminde bir yazar vardır. Yazar rolünde Behzat Ç. dizisinden tanıdığımız Erdal Beşikçioğlu yer alır. Erdal Beşikçioğlu, Arif karakterini canlandırır. Arif, günün büyük bir kısmını kitap yazmak üzerine geçirir. Arif’in hayatını çıkmaza sürükleyen 2 faktör vardır: Kadınlar ve ilişkiler.

Arif, ilişkilerinde bir türlü aradığını bulamaz. Onu yoran ve dikiş tutturmasını engelleyen sebebi aramak ve bulmak ister. Yaşadığı duyguları çözebilmek için kendin çeşitli sorular sorar.

Fakat bir gün hayatında yepyeni bir perde aralanacaktır. Müzeyyen’in ortaya çıkması, Arif’in hayatını bambaşka hale getirir. Müzeyyen rolünde Sezin Akbaşoğulları yer alır. Arif’in hayatında her ne kadar soru işaretleri olsa da, Müzeyyen ortaya çıkana kadar bir şekilde kendini idare etmeyi başarır.

Ancak Müzeyyen’in gelmesiyle birlikte hayatı tamamen altüst olur. Müzeyyen akıllı, alımlı ve farklı bir kadındır. Arif’in hayatındaki hiçbir kadına benzememektedir. Müzeyyen’in cazibesi Arif’i vazgeçilmez bir aşkın kollarına bırakır.

Film sadece konusuyla değil, içinde geçen replikleriyle de beğenilir. Filmde “Müzeyyen gibi kadınlar kıskanılır. Müzeyyen kıskanılır.” repliği en beğenilenler arasında yer alır.

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Film Eleştirileri

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

Filmde Arif karakteri dikkatleri üzerine çeker. Arif, kendi içine yönelerek yaşadığı duyguları ve ilişkileri çözümlemeye çalışır. Arif, sürekli kafasında bir kadın profili çizer. Aradığı kadını bir türlü bulamadığını ve bulamayacağını düşünür.

Müzeyyen ise Arif’in aksine güçlü bir kadındır. Kendini net şekilde ifade etmeyi başaran, Arif’i istediği şekilde yönetebilecek güçte bir karakterdir. Onun güçlü duruşu, Arif’in kendisine daha çok aşık olmasına neden olur.

Film izlerken edebi açıdan da doyuma ulaşabilirsiniz. Filmin ilgi çekici replikleri zaman zaman kendinizden bir şeyler bulabileceğiniz türden bir nitelik taşıyor. Filmde Müzeyyen’in gidişi seyircide merak uyandırıyor. Müzeyyen, başka bir erkeği sevdiği için Arif’i terk eder. Zaten Arif, her zaman kadınların gidişini bir nedene bağlamaya çalışır. Ona göre, hiçbir kadın durduk yere bir yere gitmez. Film Altın Portakal Ulusal Film Yarışması En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü kazanmıştır.

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu