İlişki Konuları

Evlilikte Dostluk Neden Önemlidir? Eşinizle Nasıl Dost Gibi Olursunuz?

instagram takipçi hilesi

Evlenmek iki kişinin birbirine sonsuza kadar aşk ve saygıyla yaklaşacaklarının kanıtlandığı bir sözleşmedir. Bu sözleşmeyi yapan iki insanın kafalarının birbirine denk olması gerekir. Evlilikte dost kalmak iki insanı her açıdan birbirine yakınlaştıran, mutlu – mutsuz her anı eşsiz hale getiren bir durumdur. Bu nedenle dostluktan başlayan evliliklerin temellerinin daha sağlam olduğu görülür. Peki evlilikte dostluk neden önemlidir? 

Evlilikte Dostluk Neden Önemlidir?

Evlilikte Dostluk Neden Önemlidir?

Dostluk kavramının herkes için tanımı farklıdır. Kimilerine göre saygı, kimilerine göre yakınlık, kimilerine göre ise eğlenmektir. Evlilikte de tüm dostluk kavramlarının bulunması gerekir. İki insan birbirinin neyden mutlu olduğunu, neleri yapmaktan hoşlandığını, hayallerini, hedeflerini, geçmişini ve üzüldüğü şeyleri bildiğinde birbirlerine duydukları bağ daha da kuvvetlenir.

Bu bağ, insanı evine bağlayan bir durumdur. Çiftler gün içinde birbirinden ayrı kaldıklarında birbirlerini çok özlerler. Bir an önce eve gidip kavuşmak isterler. Günün yorgunluğunu, sinirini ve stresini sadece partneri ile paylaşmayı arzular. Bu sayede rahatlayarak adeta deşarj olurlar.

Evlilikte Dostluk Neden Önemlidir? Eşinizle Nasıl Dost Gibi Olursunuz?

Evlilikte Dostluk Neden Önemlidir?

  • Evlilikte dost kalabilmek için illa önceden gelen bir arkadaşlık ilişkinizin olmasına gerek yoktur. Sonradan da dostluk ilişkisi kurabilirsiniz. Bunun için ilk olarak iyi bir dinleyici olmanız gerekir. Eşinizin size anlattığı önemli önemsiz her şeyi can kulağı ile dinleyin. Sizden tavsiye istediğinde tavsiye verin. Ertesi gün olayların nasıl geliştiğini sorun. Bu sayede konuya ne kadar ilgi duyduğunuzu hissettirmiş olursunuz.
  • Zor zamanlarında işlerini kolaylaştırın. Nasıl mı? Bazen bir telefon etmek, bazen sevdiği yemekleri yapmak, bazen arkadaşlarıyla vakit geçirmesi için fırsat yaratmak. Aslında hepsi kolay ve basit hamlelerdir. Ama emin olun eşiniz kendini çok iyi hisseder.
  • Birlikte yapabileceğiniz bir hobi bulun. Günümüzde insanların büyük bir çoğunluğunun telefonla uğraşmak dışında bir hobisi yoktur. Ancak bir hobi bulmak bu kadar zor olmamalıdır. İki tarafın da hoşuna gidecek bir hobi bularak, akşamları keyifli hale getirebilirsiniz. Eğer illa telefonla vakit geçirmek istiyorsanız takım halinde oynanan bir oyun oynayabilirsiniz. Özellikle çiftlik oyunları çiftlerin birlikte keyifli ve sakin zaman geçirmesini sağlar.
  • Hayat arkadaşınıza ve en yakın dostunuza küçük sürprizler yapmanızı tavsiye ediyoruz. Sürpriz seçerken ihtiyaca yönelik hareket edebilirsiniz. Eşinizin istediği bir kıyafeti alarak, hep gitmek istediği bir tatil kaçamağını ya da farklı bir aktiviteyi planlayarak aranızda sıkı bir dostluk ilişkisi kurabilirsiniz.
  • Son olarak dostunuzun sadece başarılarında değil, başarısızlıklarında da yanında olun. Başarısız olduğunda ona destek olun ve ne olursa olsun yanında duracağınızı hissettirin.

Evlilik Bitiren Sebepler Nelerdir? 10 Basit Durum

Evlilikte Dostluk Neden Önemlidir? Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu