Alışveriş RehberiYaşam

Evinizi Ferahlatarak Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Çok Amaçlı Ev Eşyası

instagram takipçi hilesi

Birçokları Ziyagil yalısı gibi evlerde yaşamanın düşünü kursa da gerçekler bir oda bir salon ve toplu taşımaya yakın oluyor. Yaşadığımız yerin alanı küçüldükçe her bir metrekarenin önemi de artıyor.

dekorasyon 10

Küçük yaşam alanlarımızdan üst düzey yarar sağlamamız çok da zor değil. Bu listemizde, evinizi rahatlatarak yaşamınızı kolaylaştıracak 10 çok amaçlı ev eşyasını sizin için bir araya getirdik.

1) Aynalı Takı Dolabı

dekorasyon 5

Birçok takı kutusu ile odanızı eşya ile boğmak yerine, aynalı bir takı dolabı çok daha kullanışlı olabilir. Saklama alanı aynanın arkasında olduğu için, değerli takılarınız için güvenli de olacaktır. Evden ayrılırken boy aynası yardımı ile hem kıyafetinizin uyumundan emin olabilirsiniz hem de makyajınızı tazeleyebilirsiniz.

2) Açılınca Yatak Haline Gelen Koltuk

dekorasyon 7

Davetsiz yatılı misafirlerden korkmanıza artık gerek yok. Bu estetik yapıdaki koltuk tek hamlede açılarak iki kişinin rahatça yatabileceği bir yatak haline gelebilmekte. Size de misafirinizle sohbetin tadını çıkarmak kalıyor.

3) Oturaklı Ayakkabılık

dekorasyon 9

Kapı önünde ayakkabılarınızı giymek için oldukça ideal olan bu oturaklı ayakkabılık portatif yapısı ile çok fazla yer kaplamaz. Sık giydiğiniz birkaç ayakkabınızı saklama bölümünde muhafaza edebilir ve dolabınızda başka eşyalar için yer açabilirsiniz.

4) Depolama Alanı Sağlayan Sehpa

dekorasyon 1

Dekoratif ve şık görünümlü bu sehpanın üst kısmı kapak gibi açılarak depolama alanı olarak da kullanılabilmekte. Dergilerinizi, kitaplarınızı ve birçok eşyayı sehpanın içinde saklayabilir ve düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz.

5) Anahtarlık Panolu Düzenleyici

dekorasyon 12

Hiç anahtarınızı bulmak için evin altını üstüne getirdiğiniz oldu mu? Yanıtınız evet ise çözüm burada. Bu anahtarlık panosu sayesinde anahtarlarınız sürekli gözünüzün önünde olacak. Üzerinde yer alan rafı da dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.  Üzerine ufak bitkiler ve dekoratif objeler koyarak girişinizin görünümünü farklılaştırabilir, notluk ya da ajanda koyarak gününüzü organize edebilirsiniz.

6) Mıknatıslı Bıçaklık

dekorasyon 8

Şef bıçaklarınızı mutfak duvarınızda mıknatıs yardımı ile sergileyebilir ve çekmecenizde büyük bir ferahlık sağlayabilirsiniz. Bu bölgeye buzdolabının üzerine koyulan magnetler de ekleyerek dekoratif açıdan farklılaştırabilirsiniz.

7) Kapaklı Kitaplık

dekorasyon 4

Hem kitaplık hem de dolap tek bir yapıda birleşiyor. Ayrı ayrı dolap ve kitap için masraf yapmaya gerek kalmadan tek bir yapıda işinizi göreceksiniz.

8) Askılı Seyahat Tipi Makyaj Çantası

dekorasyon 2

Banyosu küçük otel odalarında makyaj malzemelerini ve cilt bakım ürünlerini yerleştirmek için her zaman alan olmayabiliyor. Askılı seyahat çantası ile, çanta raf görevi görerek kullanmak istediğiniz malzemeleri rahatlıkla sergilemenizi sağlıyor. Ürünleri yerleştirmediğinizden dolayı da toplama derdi olmuyor.

9) Kitaplıklı Servis Sehpası

dekorasyon 11

Bu kitaplıklı servis masası ile sevdiğiniz bazı kitaplar her an elinizin altında olabilir, bu sayede de kitaplığınızda yer açabilirsiniz. Kitabınızı okurken küçük atıştırmalıklarınızı ve kahvenizi üzerine koymak için de birebir.

10) Kedi Kumu Saklama Mobilyası

dekorasyon 3

Tüylü dostlarımızı çok sevmemize karşın evin ortasına kedi kumu her zaman hoş bir görüntü oluşturmayabilir. Bu dekoratif kedi kumu saklama mobilyasıyla hem kedi dostunuz için özel bir alan sağlamış olacaksınız hem de evinizde şık bir görüntü oluşturacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu