Kişisel Bakım

Evinizdeki Malzemelerle Uygulayabileceğiniz Güzellik Sırları

instagram takipçi hilesi

Güzel olmak, güzel görünmek hemen hemen her kadının isteği ve çabasıdır. Günlük bakım yapan her kadın, kendini mutlu ve dinç hisseder. Ancak kendine pek zaman ayırmayan, daha çok etrafındakileri, işini ve ailesini önemseyen kişi, ruh olarak kendini iyi hissetmemekle birlikte fiziksel olarak da kendini çirkin hisseder. Meşhur olan “çirkin kadın yoktur; bakımsız kadın vardır” sözü, bahsi geçen bu tarz insanlar için geçerli olabilir.

Günlük bakım olayı, abartılı bir şekilde para ve zaman harcamak anlamına gelmez. Her insanın aslında bilerek ya da bilmeyerek hayatında gerçekleştirdiği fiziksel olaylardır. Saçlarını taramak, tırnaklarını kesmek, dişlerini fırçalamak, duş almak gibi. Tüm bunlar insanın doğası gereği yapması gereken temizliktir. Bir adım öne geçerek; rutin olan bakımın yanına cilt bakımı, manikür, pedikür, cilt maskesi gibi birkaç ufak detay ekleyebilirsiniz. Böylece kendini daha iyi ve daha güzel hissedebilirsiniz.

İşte size fazla zamanınızı almayacak birkaç günlük cilt bakımı ve güzellik sırları:

Güne Duş Alarak Merhaba Diyebilirsiniz

Özellikle soğuğa yakın bir ısıda duş almak; tüm vücudunuzu canlandırır, kan dolaşımınızı harekete geçirir, bağışıklık sisteminizi kendine getirir ve en önemlisi cilt tonunuzun eşitlenmesini sağlar.

duş

Saçlarınıza Hacim Vererek Parlaklık Kazandırabilirsiniz

Duş öncesi birkaç malzeme ile hazırlayacağınız saç bakım kürünüzle saçlarınızı daha parlak, daha sağlam ve daha canlı hale getirebilirsiniz. Evinizde bulunan bir kase doğal yoğurda birkaç damla Hindistan cevizi yağı damlatarak saçlarınıza uygular ve yaklaşık 10 – 15 dk beklettikten sonra yıkarsanız, harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Çünkü bu iki karışımın antioksidan özelliği, saçlarınızı onararak daha parlak görünmesini sağlar.

Saç Bakımı1

Yorgun Gözlerinizi Canlı Hale Getirebilirsiniz

Kan dolaşımınızın zayıflaması ve vücudunuzda sıvı toplanması, genelde vücudunuzda bazı renk değişimlerinin oluşmasına sebep olur.  Gözaltı morlukları da bunlardan bir tanesidir. Sabah kalktığınızda bu görüntüyle daha sık karşılaşırsınız. Fakat yine evde bulunan malzemelerinizle bu görüntüden kolayca sıyrılabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler ise; iki kaşık ve bir adet salatalık. Kaşıkları buzlukta bekleterek, gözaltlarınıza birkaç defa sürebilir ve morlukların dağılmasını sağlayabilirsiniz. Salatalıkları da dilimleyerek gözaltlarınıza koyup, cilt tonunuzun eşitlenmesini sağlayabilirsiniz.

gözaltı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu