Kişisel Bakım

Evde Saç Cilası Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Kuaförlerin sıklıkla kullandığı teknikler arasında “saç cilası” yer alır. Saç cilası genellikle röfle, balyaj, ışıltı gibi saç açma işlemlerinden sonra uygulanır. Çünkü saça uygulanan açıcı ve boyaların ortaya koyduğu renk farklılıklarını ortadan kaldırmak hedeflenir. Ancak saç cilası yapmak için kuaförlere tonla para dökmenize gerek yoktur. Bu yazımızda evde saç cilası nasıl yapılır? sorusu hakkında bilgi vereceğiz.

Evde Saç Cilası Nasıl Yapılır?

Evde Saç Cilası Nasıl Yapılır?

Saç açtırma işleminin başarılı olduğunu gösteren en önemli detay renklerdir. Renklerde turunculuk ve yeşillenme oluştuysa muhtemelen kuaför işlemi düzgün şekilde yapamamıştır. Bu noktada; işinin ehli bir kuaföre saçlarınızı emanet etmenizi şiddetle öneriyoruz.

Saçlarınıza cila işlemini uygulamak için birçok farklı teknik bulunur. Bu tekniklerden en kolayı; saç boyası, ılık su, saç kremi karışımını saçlarınıza uygulamaktır. Saçlardaki renk farklılıklarını ortadan kaldıran bu karışıma birçok kişi sıvı peroksit de eklemeyi tercih eder. Bir yemek kaçığı kadar sıvı peroksit yeterlidir. Hazırladığınız karışımı maksimum 40 dakika saçta bekletmeniz yeterlidir.

saç cilası

Saç cilasının kıvamı oldukça sulu olmalıdır. Eğer katı kıvamdan oluşan bir cila hazırlarsanız saçların rengi değişir.

Bunun yanı sıra; eğer saçlarınızı yeni boyadıysanız ve turuncu bir renk meydana geldiyse saçlarınızı yeniden boyamanızı tavsiye ediyoruz. Küllü bir renk kullanmanız tavsiye edilir. Genellikle 7.1 küllü kumral saç boyası uygun bir renktir.

Küllü Saç Rengi Elde Etmenin Yolları Nelerdir?

Evde Saç Cilası Nasıl Yapılır?

Küllü saç rengi elde edebilmek için saçlarınızı doğru şekilde tanımanız gerekir. Saçlarınız eğer koyu renkteyse evde kendi çabalarınızla rengini açarak küllü renk meydana gelmesi biraz zordur. Ancak saçlarınızın rengi açıksa 7.1 ve 8.1 numaralı bir saç boyası kullanabilirsiniz.

Bu noktada; market saç boyalarını kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Marketteki boyaların renkleri beklenilen rengi ortaya koymakta eksik kalır. Hatta genellikle kutudaki renkler bir türlü elde edilemez. Bunun yerine kaliteli bir saç boyası kullanmanız gerekir.

saç cilası

Saç boyasını saçlarınıza uygulamadan önce eşit olarak dağılmasını sağlamanız oldukça önemlidir. Saçlarınızın arka kısımlarını boyamakta güçlük çekiyorsanız bir arkadaşınızdan yardım almanız tavsiye edilir.

Saç boyasını yaklaşık olarak 45 dakika bekletmeniz gerekir. Bekleme süresinin sonuna geldiğinizde saç boyasını akıtmayan bir şampuan ve saç boyası ile rengin sabit hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Küllü saç rengi elde edebilmenin en önemli yolu mavi saç ürünlerinden geçer. Son yıllarda oldukça popüler olan mavi şampuan ve mavi saç kremi istenilen rengin ortaya koyulmasını sağlar.

Saça gereken renk pigmentasyonunu sağlayarak, doğal ışıltılar kazandırır. Birçok markanın mavi saç boyası bulunur. Kriterlerinize göre araştırma yaparak seçtiğiniz ürünü ayda 2- 3 kez uygulamanız yeterlidir.

Evde Saç Cilası Nasıl Yapılır? Videoları

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu