Kişisel Bakım

Evde Röfle Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Genellikle tüm kadınlar röfleli saçlara karşı yoğun ilgi duyar. Özellikle sarı ve kızıl tonlarından oluşan röfle, hiçbir kadının “hayır” diyemeyeceği bir görünümdür. Röfle yaptırmak için genellikle kuaför salonlarının yolu tutulur. Ancak evde kendiniz de röfle yapabilirsiniz. Bu yazımızda evde röfle nasıl yapılır? sorusu hakkında cevap vereceğiz. Yazımızın tamamını okuyarak doğru teknikler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Evde Nasıl Röfle Yapılır? Gereken Malzemeler Nelerdir?

Evde Saça Röfle Nasıl Yapılır?

Evde röfle yapmak isteyen kişilerin ilk olarak “röfle bonesi” denen üründen alması gerekir. Röfle bonesi plastik yapıdan oluşan ve üzerinde delikler olan bir üründür. Bunun yanı sıra röfle yapmak için gereken malzemeler:

  • Saçı çıkarmak için tığ
  • Röfle işlemi için açıcı boya
  • İşlem sonrası yıkama işlemi için şampuan ve saç kremi
  • Gerek görüldüğü takdirde cila malzemeleri.

Birçok saç boyası markasının hazır olarak satılan röfle setleri bulunur. Hazır halde satılan ürünler işinizi kolay ve ekonomik hale getirir. Röfle işlemine başlamadan önce satın aldığınız ürünü test etmeniz gerekir. Bu doğrultuda ilk olarak alerji testi yapmanız önerilir.

Evde Saça Röfle Nasıl Yapılır?

Alerji testinin ardından boya karışımını plastik bir kabın içinde dikkatlice karıştırın. Homojen kıvam alması oldukça önemlidir. Karışımı hazırladıktan sonra saçlarınızı iyice tarayın ve saç bonesini iyice yerleştirin. Röfle işlemini tek başınıza yapmanız oldukça zordur. Bu nedenle yanınızda bir kişinin olması gerekir. Özellikle arka tarafların düzgün şekilde yapılması için bir kişiden yardım almanız tavsiye edilir.

Boneyi yerleştirdikten sonra minik deliklerden saçları dikkatli bir şekilde çıkartın. Çıkarttığınız saçlara röfle malzemelerini sürün. Eğer tüm deliklerden saçlarınızı çıkartırsanız röfleniz oldukça yoğun görünür. Daha doğal bir görünüm için az sayıda saçı çıkarmanız önerilir.

Satın aldığınız ürüne uygun olacak sürede boyayı saçınızda bekletin. Eğer açıcı ile açma işlemi yaptıysanız kesinlikle uzun süre bekletmeyin. Saçı ara ara kontrol ederek renk almasını sağlayın.

Evde Röfle Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Röfle Nasıl Yapılır?

Röfle yaparken saçların iyice açılmasını beklemek isteyebilirsiniz. Ancak ev ortamında saçları aniden açmak ve uzun süre bekletmek kopma problemine yol açar. Bu nedenle kısa süre beklemeniz ve ihtiyaca göre küllü bir renkte boya kullanmanız önerilir.

Röfle işleminin ardından meydana gelen renk farklılıklarını cila sürerek ya da mavi şampuan ile yıkayarak engelleyebilirsiniz. Özellikle mavi şampuan saçlardaki renk farklılıklarını engelleyerek, rengin kusursuz görünmesini sağlar. Bu nedenle haftada bir defa saçlarınızı yıkamanız ve bakımlarınızı aksatmamanız gerekir.

Evde Saça Nasıl Röfle Yapılır? Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=RklXXcwnknQ

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu