Kişisel GelişimYaşam

Evde Oturmak Yerine Yapabileceğiniz Şeyler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

İnsanlar hayatlarının çeşitli dönemlerinde evde oturmak zorunda kalabilir. Bazen ev hanımları, bazen de yeni mezunlar için çekilmez olan bu süreç, bir süre sonra psikolojik sorunlarını beraberinde getirebilir. Çünkü insanların kafasında herhangi bir meşgale olmazsa içini evham kaplar ve sabahları uyanmak için sebepleri kalmaz. Siz de hayatınızın boş geçtiğine inandığınız bir dönemini yaşıyorsanız; yazımızda önerdiğimiz şeyleri deneyebilirsiniz. Evde oturmak yerine yapabileceğiniz şeyler:

1. Kursa Yazılın

evde oturmak yerine yapabileceginiz seyler 1

Başlığı görür görmez burun bükmenizi hiç istemeyiz. Çünkü kurs denildiğinde insanların aklına sıkıcı şekilde geçen üstüne tonla para isteyen eğitimler gelir. Fakat, Halk eğitim merkezlerinde birçok konuda eğitim vardır. Örneğin: Pastacılık kursu. Eşinize poğaça ve kek yapmak yerine süslü ve detaylarla bezeli lezzetler yapabilirsiniz. Her dönem bulunulan şehirde ya da ilçede açılan kursları inceleyebilir, e-yaygın üzerinden kurslara başvuruda bulunabilirsiniz. Üstelik ücretsiz.

2. Her Sabah Spor Yapın! Zayıf Olsanız Bile!

evde oturmak yerine yapabileceğiniz şeyler

Sabahları uyanmak için hiçbir amacım yok diyorsanız evde oturmak yerine yapabileceğiniz şeyler arasında spor yapmak yer alır. Sporun binbir tane çeşidi vardır. Siz kendinize en uygun olanı seçin. Ama yaparken vücudunuzu yormak yerine sadece mutlu olmak için yapın. Örneğin, yüzmekten hoşlanıyorsanız bulunduğunuz sitede de havuz varsa kalkın ve yüzün. Yürüyüşten hoşlanıyorsanız takın kulaklığınızı yürüyün. Eve dönerken sıcak simit alın. İşte mutlu bir sabah.

3. Yeni Bir Şey Öğrenin

evde oturmak yerine yapabileceğiniz şeyler

Öğrenmenin yaşı yoktur. Düşünün. Hayatınız boyunca neyi öğrenmeyi çok istediniz? Araba sürmeyi mi, gitar çalmayı mı yoksa Çince öğrenmeyi mi? Geç kalmadınız. Bir yerden başlayın. İster eğitim kurumlarında isterseniz de evde bilgisayar başında öğrenin. Öğrendikçe zihniniz genişleyecek, öğrendikçe kapasiteniz artacak ve öğrendikçe daha fazlasını isteyeceksiniz. Başlamak için daha fazla geç kalmayın.

4. Evde Oturmak Yerine Yapabileceğiniz Şeyler: Sosyalleşin

evde oturmak yerine yapabileceginiz seyler 4

Birçok insan, yeni insanlarla tanışmak yerine evde sıkıntıdan patlamayı tercih eder. Oysa bir ortama girseniz, yeni insanlar tanısanız ufkunuz genişler. Hiç düşünmediğiniz kapılar aralanır, yepyeni fırsatlar karşınıza çıkar. Mümkün olan her fırsatta sosyalleşin. İnsanlarla tanışın. Hiçbir şey kaybetmezsiniz.

5. Film ve Kitaplar

evde oturmak yerine yapabileceginiz seyler 5

Bu güne kadar çeşitli sebeplerle izlemeyi ertelediğiniz filmleri bir yere not edin. Her gün film izlemeye başlayın. Filmleri izledikçe yanına artı işareti koyun. Film izlemek genel kültürünüzü geliştirir. Özellikle ödüllü filmleri izleyin.

Bir diğer önemli hedefiniz ise kitap okumak olsun. Her hafta bir kitap okumayı kendinize hedef edinin. Bu gibi şeyleri yaparken canınız sıkılabilir. Ancak kendinize 3 gün tanıyın. 3 gün sonra kitap okumak için içinizde büyük bir aşk oluşacaktır.

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu