Girişimcilik ve İşletmeİnternet ve WebKişisel Finans

Evde Akşamları Yapabileceğiniz Ek İşler

instagram takipçi hilesi

Çalışan fakat aldığı maaş ihtiyaçlarını karşılamayan kişiler ek iş fikirleri konusunda sürekli ne yapabileceklerini düşünmektedir. Bazen tam zamanlı olarak çalıştığınız işler para biriktirmenize ya da bütün masraflarınızı eksiksiz bir şekilde karşılamanıza yeterli olmaz. Bu yüzden tam zamanlı işinizin yanı sıra ek olarak yapabileceğiniz bir iş daha bulmanız gerekir. Fakat gün içerisinde yoğun bir tempoda çalışan kişilerin işten çıktıktan sonra tekrar ek bir işe gitmesi çok zor olacaktır. Evden yapabileceğiniz ek işler seçerseniz bu konuda işinizin daha kolay olacağını söyleyebiliriz.

1-İçerik Yazarlığı

ek is
Evden yapılabilecek işler kategorisinde iyi bir yazma kabiliyetine sahip olan kişilerin mutlaka seçmesi gereken işler arasında içerik yazarlığı yer almaktadır. İçerik yazdığınız zaman müşteri bulmada zorluk çekiyorsanız webmaster platformlarına üye olabilir ya da makale sitelerinde üyelik açabilirsiniz. İçerik yazarlarına özgün olan platformlarda bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

2-Bebek ve Çocuk Bakımı

ek is bebek bakimi
Akşamları ek gelir elde etmek isteyen kişilerin uygulayabileceği bir diğer yöntem de bebek ya da çocuk bakımı yapmaktır. Bu iş genellikle gündüz işi olarak görülüyor olsa da geceleri veya akşamları dışarı çıkmak isteyen kişiler bu durumlarda bebeklerine bakacakları birisini aramaktadır.

3-Köpek Gezdirme

ek is kopek gezdirme
Bu iş her ne kadar evden yapabileceğiniz bir iş olma da akam yürüyüşünü de ihmal etmek istemeyen kişiler için çok ideal bir iştir. Yurtdışında çok popüler olan köpek gezdirme işi son yıllarda ülkemizde de popüler olmayı başarmıştır. Bu işte genellikle köpeklerle 30 dakika veya 1 saat yürüyüş yapıyorsunuz. Köpeği gezdirme fiyatı ise 35 ile 50 TL arasında değişiklik göstermektedir.

4-Sosyal Medya Yönetimi

ek is sosyal medya yonetimi
İşten eve geldiğiniz zaman yani akşamları genellikle Twitter, FaceBook ya da Instagram gibi sosyal ağarda vaktinizi geçiriyorsanız sosyal medya yönetimi işinin tam olarak size uygun bir iş olduğunu söyleyebiliriz. Şirketler genellikle sosyal medya yönetimine çok fazla önem vermektedir. Kendinizi bu alanda ne kadar fazla geliştirirseniz iş alma ihtimaliniz de o yönde fazla olacaktır. Bu iş için verilen fiyatların ise ortalama olarak aylık 500 TL ile 2 bin TL arasında değiştiğini görebiliyoruz.

5-Veri Girişi

ek is veri girisi
Part-time iş fikirleri arasında evde yapabileceklerinizden en iyisi web sitelerinin veri girişi yapmaktan geçer. Bu işi bilgisayarınızın başında bütün akşam boyunca yapabilirsiniz. Veri girişi işi için sadece şirketlerin değil web girişimi olan kişilerin de kapınızı çaldığını görebilirsiniz. Veri girişinde fiyatlandırma genellikle veri miktarına ve çeşidine göre yapılmaktadır.
ek is 1

Kaynak: https://parabilgesi.com/aksamlari-yapabileceginiz-ek-is-fikirleri.html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu