Yaşam

Evcil Hayvanlarınız İle Seyahat Etmenin 5 Püf Noktası Nedir?

instagram takipçi hilesi

evcil hayvan 7

İster köpeğinizle ister kedinizle yolculuk edecek olun, dikkat edilmesi gereken kimi detaylar onların hem onların güvenlikleri hem sağlıkları hem de sizin rahatlığınız ve konforunuz ayrıca da aracınızın temizliği için oldukça önemlidir. Yazımızda evimizde beslediğimiz can dostlarımız ile seyahati kolaylaştırabilecek 5 ürünü sizlerle paylaşıyoruz.

Portatif Suluk

evcil hayvan 5

İnsanlar gibi hayvanlar da özellikle sıcak yaz günlerinde seyahat süresince dehidrasyon yaşarlar. Bundan ötürü bedenlerinin gereksinim duyduğu su ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bol miktarda su tüketmeleri önemlidir. Evde kullandığınız su ve mama kaplarının dışında yolculuk esnasında portatif suluk kullanmanız sizin için çok daha rahat olacaktır. Bu portatif suluklar hem hayvanlarınız için kolaylık hem de sizin için önemli bir kolaylık sağlayacaktır.

Köpek Emniyet Kemeri

evcil hayvan 4

Aracınız hareket halinde ilerlediği sırada biz herhangi kazadan korunabilmek adına emniyet kemerlerimizi bağlarken hayvan dostlarımızın da emniyet kemeri takmaları oldukça önemlidir. Sevgili köpeğinizle yolculuk ederken aracınızda yer alması gerekenler listesinin başında olması gereken bir ihtiyaç; köpek emniyet kemeri ve güvenli bir seyahat. Kullanımı oldukça kolay olan köpek emniyet kemeri ile hayvanlarınızı bulundukları alanda daha sabit ve güvenli tutarak, siz aracınızı kullanıyorken rahatsız etme ve camdan sarkma gibi durumların da önüne set çekilmiş olur.

Şeffaf Taşıma Çantaları

evcil hayvan 3

Küçük ırk köpekler ve kediler ile yapılan yolculuklarda önemli unsurlarda birisi de elbette ki taşıma çantalarıdır. Fakat bu kez bütün çevresi kapalı kedi taşıma çantalarının yerine şeffat taşıma çantalarının tercih edilmesi çok daha iyi olacaktır. Bu sayede kediniz yolculuk süresince sıkılıp, huysuzlanmadan çevreyi seyredebilecek ve daha keyifli olacaktır. Sırt çantası biçiminde tasarlanan astronot kedi çantaları bu örneğe oldukça uygundur ve sizi tatiliniz süresince rahat ettirecektir.

Köpek İçin Koltuk Kılıfı

evcil hayvan 1

Köpekleriyle sık sık yolculuk yapanlar için en çok sorun yaratan detayların başında arka koltuğun neredeyse tamamının tüylerle kaplanacak olmasıdır. Bu nedenle de köpekler için tasarlanan koltuk kılıfları sizi tüy temizleme zahmetinden kurtaracaktır. Evinizdeki uygun bir örtüyü kılıf olarak kullanabileceğiniz gibi bu amaca özel olarak üretilmiş olan hayvan koltuk kılıfları hamak tarzı kurulumu ve ayarlanabilir kayışları ile çok daha kolay ve pratik bir çözüm olacaktır.

Katlanır Mama Kapları

Hayvanlarla yolculuk ettiğiniz sürede hemen hemen her şeyin portatif ve katlanabilir olmasına özen gösterin. Bu durum sizin alan tasarrufunda bulunup daha fazla eşyanızı yanınıza almanıza olanak sağlayacaktır. Bu portatif ürünlerin bir tanesi de katlanabilir mama kapları olacaktır. Söz konusu kaplar çok fazla yer kaplamayacağı gibi yolculuk süresince kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Mola sırasında kediniz ya da köpeğiniz bu kaplarda rahat bir biçimde mamalarını yiyebileceklerdir.

Kaynak
blog.gittigidiyor.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu