Yerli Kadın Ünlüler

Esra Ceyhan

instagram takipçi hilesi

esra ceyhan 15
Tam adı: Esra Ceyhan
Doğum tarihi: 1969
Doğum yeri: İzmir / Türkiye
Boyu: 1.71 m
Eşi: Barbaros Ceyhan (e. 1992–2009)
Çocuk (ları): Ayşe Ceyhan
Mesleği: Sunucu, televizyon programcısı
Aktif Yılları: 1996 yılından bu yana
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Esra Ceyhan kimdir? Esra Ceyhan, 1969 yılında İzmir’de dünyaya gelen Türk sunucu ve televizyon programcısıdır. Babası askerdir. Çocukluğu babasının görev yerleri sebebiyle sürekli şehir değiştirip, gezerek geçmiştir. En çok kaldığı şehirler arasında Bursa ve Diyarbakır yer almaktadır. Eğitim hayatına Bursa’da başlamış, Diyarbakır’da devam etmiş ve lisede yine Bursa’ya gelerek mezun olmuştur.

1986 yılında İstanbul Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi’ni kazanmıştır. Böylelikle tamamen İstanbul’a yerleşmiştir. 1988 yılındayken üniversitede henüz ikinci sınıf öğrencisiyken katıldıkları bir davette Halit Kıvanç ile tanışması kariyerinin dönüm noktası olmuştur. Daha sonrasında ise televizyonculuk hayatı başlamıştır.

Üniversitede okuduğu yıllarda TRT’de çalışmaya başlamıştır. O dönemde Halit Kıvanç’ın ısrarla tekliflerine rağmen kamera önüne geçmeyi tercih etmeyerek, kamera arkasını öğrenmeye çalışmıştır. TRT’de çok sayıda programda çalışmış programların hazırlanışıyla alakalı tecrübe kazanmıştır.

Ceyhan, iş hayatına bir süre ara verdikten sonra Flash TV ile kariyerine dönüş yapmış hem de bu kez kamera önünde izleyicilerle buluşmuştur. 1996’da televizyonda ilk defa ekranlara HBB’nin gündüz kuşağında bir kadın programıyla başlamıştır. Daha sonra da 1997’de Atv’ye geçiş yaparak 8 buçuk yıl dönemin en popüler showlarından olan “Esra Ceyhan’la A’dan Z’ye” adındaki programını sunmuştur. Aynı programı sonrasında TV 8’de de devam etmiştir.

Sabah gazetesi, Posta gazetesi gibi birçok yerde köşe yazarlığı yapmıştır. Daha sonrasında “Esra Ceyhan’la” isimli programını Kanal D’de yayınlamaya başlamıştır. 2009’da TRT’ye yeniden transfer olmuş ve “Esra Ceyhan’la Hayat” isimli gündüz kuşağı programını hazırlayıp sunmuştur. Bu programı 5 ay sürmüştür. Ceyhan’ın “Cey Yapım” isminde bir yapım şirketi bulunmaktadır.

Programları

  1. Esra Ceyhan’la A’dan Z’ye
  2. Esra Ceyhan’la
  3. Esra Ceyhan’la Hayat

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu