Yerli Erkek Ünlüler

Esat Yontunç

instagram takipçi hilesi

esat yontunc 1

Tam adı: Esat Yontunç
Doğum tarihi: 6 Mayıs 1969
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.8 m
Ailesi: Erol Yontunç (Babası), Emel Yontunç (Annesi)
Eşi: Sine İçli (2008 – 2010), Hande Gülşen (2017 – Halen)
Çocuk (ları): Esathan Yontunç
Mesleği: Yapımcı, Prodüktör, Kameraman
Aktif Yılları: 2002 yılından bu yana
imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Esat Yontunç Kimdir? Esat Yontunç, 6 Mayıs 1969 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesi Emel Yontunç, babası ise Erol Yontunç‘dur. Ortaokul ve lise eğitimini Moda Koleji‘nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Antropoloji Bölümü‘nü tamamlamış ve başarı ile mezun olmuştur. Acun Ilıcalı‘nın en yakın arkadaşıdır. Çocukluktan beri beraberdirler.

1990 senesinde Acun Ilıcalı‘nın anne İlknur Ilıcalı ve babası Ergün Ilıcalı bir trafik kazası sebebi ile hayatlarını kaybedince bir süre Esat Yontunç‘ların evinde yaşamak zorunda kalmıştır. Yontunç, 2002 senesinde ekranlarda seyirci ile buluşan Acun Ilıcalı‘nın sunduğu Acun Firarda” isimli televizyon programında kameramanlık yaparak televizyon kariyerine ilk adımı atmıştır. “Acun Firarda” isimli televizyon programı büyük beğeni toplamıştır. Program 2006 senesinde ekranlara veda etmiştir.

Esat Yontunç, Acun Ilıcalı’nın kurduğu Acun Medya Şirketi‘de de ortak olarak görev almaktadır. “Acun Firarda” dönemlerinde Acun Ilıcalı ile ülke ülke gezip oradaki yerleri seyircilere aktaran Yontunç, şu zamanlarda Acun Medya Şirketi‘nde yapımcı ve prodüktör olarak görev yapmaktadır. Acun Ilıcalı‘nın TV 8 televizyon kanalını satın almasından sonra da almadan öncede her zaman karar verici konumda yer almıştır.

Acun Ilıcalı ile Esat Yontunç, birlikte pek çok başarılı projelerin altına imzalarını atmışlardır. “Fear Factor”, “Var Mısın Yok Musun?”, “Rising Star Türkiye”, ” Yetenek Sizsiniz Türkiye”, “O Ses Türkiye” ve “Survıvor” gibi büyük yapımların kamera arkasında görev almıştır. Yontunç, 1 Mayıs 2016 günü “Survıvor 2016 Ünlüler – Gönüllüler” birleşme partisinde yarışmacılar arasında düzenlenen ses yarışmasında Seda Bakan ve Oğuzhan Koç ile beraber jüri üyeliği yapmış ve ilk kez kamera karşısında kendisini göstermiştir.

2008 senesinin Eylül ayında ünlü bestekar Selahattin İçli‘nin torunu olan Sine İçli ile dünya evine girmiştir. Anca çift 2010 senesinde boşanmışlardır. Yontunç, ünlü sunucu Burcu Esmersoy ile de bir süre ilişki yaşamıştır. 12 Temmuz 2017 günü modacı Hande Gülşen ile yüzük takmıştır. 2017 senesinin yaz ayında yani 24 Ağustos 2017 günü dünya evine girmişlerdir. Bu evliliklerinden 2019 senesinde Esathan Yontunç isminde bir oğulları dünyaya gelmiştir.

Esat Yontunç, 14 Mayıs 2020 günü yayınlanan “Survıvor 2020 Ünlüler – Gönüllüler” programında oynanan Survıvor yarışmacıları ve prodüksiyon ekibi basketbol maçında da yer almıştır.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=DJPSM0GM65o

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu