Yerli Erkek Ünlüler

Ersay Üner Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Ersay Üner6

Tam adı: Ersay Üner
Doğum tarihi: 7 Ekim 1978
Doğum yeri: Konya, Seydişehir / Türkiye
Boyu: 1.85 m
Mesleği: Şarkıcı, söz yazarı
Aktif Yılları: 2004 yılından bu yana

youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

 

Hakkında

Ersay Üner kimdir? Ersay Üner, 7 Ekim 1978 yılında doğmuştur. Konya’nın Seydişehir ilçesinde dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı, söz yazarı ve bestecisidir. Babası da müzisyen ve sanatçı aynı zamanda memurdur. Müzikle doğan ve büyüyen Ersay Üner bugüne kadar onun olduğunu çoğu kişinin bilmediği popüler türkçe pop şarkılara imza atmıştır. Lise yıllarına kadar Konya’da yaşamıştır. Daha sonra kendini tamamen müziğe vermek istediğinden lise eğitiminin sonuna geldiğinde İstanbul’a taşınma kararı almıştır.

Müzikle uğraşmaya ilk olarak davul çalarak başlamıştır. Daha sonra bas gitar çalmaya karar vermiştir. İstanbul’a taşınmaya karar verdikten sonra hayatında yeni bir sayfa açan Ersay Üner, İstanbul’da bazı gazinolarda klavye çalmıştır.

2000’li yılların başında dönemin popüler mekanlarında çalmaya başlamıştır. Çaldığı mekanların birinde Kenan Doğulu ve Ercüment Vural ile yolu kesişen Ersay Üner’in müzik kariyerinin gelişmesi için önemli bir dönüm noktası olmuştur. Daha sonra bir arkadaş aracılığıyla Kutsi ile tanışmış ve çalışmaya başlamıştır. Kısa bir süre Kutsi’nin sahnelerinde arkada klavye çalmaya devam etmiştir. Bu arada birçok sanatçıyla tanışan ve kendisini geliştiren Ersay Üner, Kutsi’den sonra Demet Akalın ile çalışmaya başlamıştır.

İlginizi çekebilir: Hande Doğandemir Kimdir?

Ersay Üner, önce Demet Akalın’ın sahnelerinde klavye çalarak işe başladıysa da sonradan yeni albüm hazırlığına giren Demet Akalın için birçok şarkı hazırlamıştır. Bu olay Ersay Üner’in kariyer için en büyük adım olmuştur çünkü Demet Akalın için toplamda 8 şarkı yaparak adını başarıyla duyurabilmiştir.

2003 yılında albüme adını veren ‘Unuttum’ şarkısı başta olmak üzere Demet Akalın için Allahından Bul ve Gazete şarkılarını yapan Ersay Üner daha sonrasında pek çok şarkıcıya bestelerini vermiştir. Çıktığı yazın hitlerinden olan ‘Bebek, Mucize, Aferdersin’ gibi daha pek çok şarkının sahibi Ersay Üner’dir.

Kutsi’nin 2005 yılında çıkan ‘Sana Ne’ şarkısı ve Ebru Gündeş’in piyasaya damga vuran Kızıl Mavi isimli şarkısının söz yazarı da Ersay Üner’dir.

Ersay Üner’in Şarkıcılığa Geçiş Yapması

Ersay Üner, 2015 yılına kadar birçok önemli sanatçıya söz ve müziği kendisine ait olan pop hit müzik hazırlamıştır. Ardından çevresinden gördüğü baskıyla kendi Single’ını yapmaya karar vermiş ve 2015 yılında ‘Yürüdüm’ isimli parçasını yayınlamıştır. Kısa sürede sevilen parça Ersay Üner’in bu yolda devam etmesi için motivasyon olmuştur. Şarkıcı 2017 yılında vizyona giren ‘Tatlım tatlım’ filmi için aynı isimde şarkıyı yapmıştır ve çok sevilerek popüler olmuştur.

2017 yılında İki Aşık şarkısını yayınlamıştır. Herkesin diline dolanan bu parça, müzik listelerinde aylarca bir numarada kalmıştır.

2019 yılında Nokta isimli ilk albümünü yapan Ersay Üner, halen birçok şarkıcıya hit olan parçalar yapmaktadır.

Söz ve Müziği Kendisine Ait Olan Şarkıları

 1. Dans Et – 2008 / Demet Akalın
 2. Mucize –  2008 / Demet Akalın
 3. Bebek – 2008 / Demet Akalın
 4. Çekilmiyor – 2008 / Demet Akalın
 5. Para Yok – 2009 / Murat Boz
 6. Toz Pembe – 2009 / Demet Akalın
 7. Tecrübe – 2010 / Demet Akalın
 8. Teslim Oldum – 2012 / Murat Dalkılıç
 9. Sebastian – 2015 / Hande Yener
 10. Akşam Sefası – Sibel Can

Single ve Albümleri

 1. Yürüdüm – 2015
 2. Tatlım tatlım – 2017
 3. İki Aşık – 2017
 4. Nokta – 2019

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu