Erkeklere En Çok Yakışan Güneş Gözlükleri

instagram takipçi hilesi

Erkekler için güneş gözlükleri sıklıkla kullandıkları bir aksesuar olması nedeniyle büyük önem taşıyor. Kendilerine yakışan güneş gözlüğü modellerini bulmakta zorlanmayan erkekler kimi zaman yüz şekillerine uygun olmayan tasarımları seçme hatasında da bulunabiliyor. Peki, erkeklere en çok yakışan güneş gözlüklerinin hangi modeller olduğunu merak ediyor musunuz? Hemen her yüz şekline uyan bu tasarımları sizlere açıklıyoruz.

erkek gunes gozlugu modelleri 3

Aviator Güneş Gözlüğü Modelleri

İstisnasız her yüz tipine uygun bir modelini bulmanın mümkün olduğu aviator modellerin erkekler için favori tasarım olduğunu belirtebiliriz. Bu modeller çok uzun zamandır popülerliğini koruduğu için pek çok markanın her yeni koleksiyonunda kendine bir yer bulmayı da başarıyor. Artık cam renkleri de epey çeşitlendi.

erkek gunes gozlugu modelleri 2

Wayfarer Gözlükler Yine Revaçta

Bir diğer model de wayfarer güneş gözlükleri oluyor. Kalın çerçeve ve koyu renk camlarla ünlenen bu modeller aslında 1950’li yıllardan bu yana kullanılıyor. Hafif değişimler meydana gelmiş olsa da ilk defa dizayn edildiği dönemden bu yana wayfarer gözlüklerin keskin hatlarını koruduğunu söyleyebiliriz. Bu modeller de hemen her erkeğe yakışıyor.

Yuvarlak Çerçeveli Gözlüklerden Edinin

Yuvarlak çerçeveli tasarımları da bu listeye almak lazım. Sadece cam çaplarının yüz büyüklüğüne göre doğru şekilde belirlenmesi gerekiyor. Bunu başardığınızda nasıl bir yüz şekline sahip olursanız olun, mutlaka size yakışacak bir gözlük seçimi yapmış olursunuz. Ayrıca bu tasarımlar hafif olmasıyla da dikkat çekiyor. Konforlu bir kullanım isteyenler için ideal bir tercih olabilir.

erkek gunes gozlugu modelleri 1

Clupmaster Modeller Çok Cool

Eğer karizmatik dursun ve biraz da cool olsun diyorsanız, her erkeğe yakışabilen clupmaster modellere de yönelebilirsiniz. Bu tasarımlar aslında uzun süre popülerlik kazanmamıştı. Ancak lider marka Ray-Ban öyle bir model dizayn etti ki adeta bir efsaneye dönüştü. Bu modelle birlikte popüler olmaya başlayan clupmaster erkek güneş gözlüklerinin halen trendler arasında yer aldığını belirtelim.

Erkeklere en çok yakışan tasarımları sıraladık. Yeni bir güneş gözlüğü satın almayı planlıyorsanız önceliğiniz bu modeller olabilir. Ancak beklentilerinizi karşılayan bir model seçimi yapmanız da son derece önemli! Cam renkleri ve koyuluğu, çerçevenin yüzünüze uygun olması gibi kritik unsurları da göz önünde bulundurun.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu