hosting

Erkeklere Cilt Bakım Tavsiyeleri

Erkek Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yoğun iş temposu ve hayatta yaşanan günlük koşturmalar neticesinde cildinizde etkilenmekte ve bakıma ihtiyaç duymaktadır. Günümüzde kadınlar kadar erkeklerde cilt bakımına özen göstermektedir. Bakımlı olmak ve cildinizi daha sağlıklı göstermek amacı ile erkeklerin de cilt bakımı ürünlerine ihtiyaçları bulunmaktadır. Kadına göre cilt yapısı daha farklı olan erkeğin cildi daha sert bir yapıdadır.

Erkeklere Cilt Bakım Tavsiyeleri

 

Oluşan kir toz nedeni ile gün boyunca cildiniz dış etkenlere maruz kalarak zarar görebilir. Günün cildinize getirdiği zararlı etkenlerden korumak için cildinizi temizlemeniz gerekir. Bakım için ilk şart cildi temiz tutmak olmalıdır. Cildinize zarar veren hareketler;

  • Cildi aşırı yıkamak
  • Sabunla yıkamak
  • Havluyla çok fazla bastırmak
  • Traş bıçağını çok fazla sürtmek

Cilt Yapınıza Uygun PH Ürünler 

Doğru bir cilt temizleyici ile cildinizi sabah kalkar kalmaz temizleyerek bakımını yapabilirsiniz. Cildinizin fazla yağlanmaması için cildinizin yapısına göre ürünleri seçmelisiniz.Cildinizi fazla yıkamakta hem kuruluğa  hemde cildin yıpranmasına neden olmaktadır. Yetersiz temizlenen ciltte tıkanma ve akne gibi olumsuz cilt sorunlarına neden olurken siyah nokta sorunları da yaşayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Boyun Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Erkeklere Cilt Bakım Tavsiyeleri

Traş Olurken Ilık Suyla Cildinizi Yıkayın  

Traş olmadan önce cildinizi öncelikle ılık suyla yıkayıp temizleyin. Uygun bir nemlendirici kremle cildinizin nem ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Cildinizi doğal ürünlerle temizleyerek bakımını yapabilirsiniz. Tahriş olmuş yüze ürün kullanırken mutlaka bir dermotolog ya da cildiyeye başvurarak cildinizin hangi ürünlere ihtiyacı olduğunu öğrenebilirsiniz. Traş olurken cildinizi bazla bastırmadan traş olmanız gerekir aksi taktirde cildinizde deformasyon yaparak derinin zarar görmesine neden olabilir.

Parfüm Seçiminizi Teninize Göre Belirleyin 

Parfüm seçerken hem mevsimine göre hemde cildinize uygun bir parfümü tercih etmelisiniz. Yaza uygun hafif parfümler ve cildinize uygun parfümleri seçerek kokunuzu belirleyebilirsiniz

Diş İpi Kullanımı 

Kişisel bakımda diş bakımı oldukça önem taşır. Diş aralarında kalan yiyecek artıkları dişlerinizin kötü görünmesine ve dişlerinizin çürümesine neden olur. Diş aralarında kalan artıkları diş ipiyle kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Dişlerinizin bakımı için günlü fırçalamaya özen gösterin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Cilt Kuruluğu Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Erkeklere Cilt Bakım Tavsiyeleri

Cildinizi Nazikçe Kurulayın

Kadınlar gibi erkeklerin cildi de hassastır. Yumuşak bir havlu ile cildinizi nazik bir şekilde kurulayın. Fazla bastırarak kurulamanız cildinizin tahrişine neden olur. Genelde yanlış yapılan bu davranış sebebi ile cildinize zarar verebilirsiniz.

Cildinizi Canlandırmak İçin

Erkeklere Cilt Bakım Tavsiyeleri

Cildi yağlı olanların genelde cildi parlak olur. Canlı ama parlamayan bir cilde sahipseniz normal bir cildiniz vardır. Cildinizin kan dolaşımını sağlamak için doğal olan maden suyu ile masaj yaparak cildinizi canlandırabilir ve cildinizi sağlıklı şekilde koruyabilirsiniz. Nemini sağlamak için günlük nemlendirici bakımını yapın ve cildinizin kurumasını önleyin.

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu