Yerli Erkek Ünlüler

Erinç Sağkan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

erinc sagkan kimdir 6
Tam adı: Ramiz Erinç Sağkan
Doğum tarihi: 24 Nisan 1978
Doğum yeri: Şiran İlçesi, Gümüşhane, TÜrkiye
Boyu: 1,79 m
Burcu: Boğa
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Avukat, Türkiye Barolar Birliği Başkanı
Aktif Yılları: 2000 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Erinç Sağkan Kimdir? Erinç Sağkan, avukattır.

Erinç Sağkan, 24 Nisan 1978 tarihinde Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. İsminin uzun hali Ramiz Erinç Sağkan‘dır.

1995 yılında üniversite eğitimine Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nde başladı ve 1999 yılında başarılı bir şekilde mezun oldu.

Mezun olduktan sonra Ankara Barosu’na başlı çeşitli merkez ve kurullarda görev yaptı. 2010 ve 2012 seneleri arasında Ankara Barosu’nun Yönetim Kurulu Üyeliği‘ni, 2014 ve 2016 seneleri arasında Ankara Barosu’nun Genel Sekreterliği’ni, 2016 senesinde bu yana da yine Ankara Barosu’nun Başkan Yardımcılığı’nı yaptı.

Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde de eğitim aldı. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nde Avukatlık Hukuku bölümünde dersler verdi. Staj eğitimini tamamladığı 2000 yılından bu yana Ankara Barosu’na bağlı olarak görev yaptı.

Sağkan, 21 Ekim 2018 günü yapılan seçimlerden sonra Ankara Barosu’nun yeni Başkanı seçildi. Ankara Barosu’nun 65. Olağan Genel Kurulu‘nda 15.633 avukatın katıldığı seçimlere, 7.227 oy alarak Demokratik Sol Avukatlar Grubu‘nun adayı olarak Ankara Barosu Başkanı seçildi.

2018 yılından bu yana Ankara Baro Başkanı olarak görev yapan Erinç Sağkan, 4 – 5 Aralık 2021 günlerinde yapılan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanlığına aday oldu. Adaylığını 7 Kasım 2021 günü açıklamıştı. 4-5 Aralık 2021 günlerinde yapılan seçimlerde hali hazırda başkan olan Metin Feyzioğlu ile yarıştı.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu’nda 5 Aralık 2021 günü oy verme işlemi sonlandı ve oylar sayıldı. Toplam 348 delegenin oy kullandığı başkanlık seçiminde mevcut başkan Metin Feyzioğlu 159 oy, Sağkan ise 181 oy alarak yeni Türkiye Barolar Birliği Başkanı seçildi.

Erinç Sağkan’ın listesinde yer alan isimler;

  • Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt,
  • Trabzon Barosu Başkanı Sibel Suiçmez,
  • Bursa Barosu Başkanı Gürkan Altun,
  • Eski Adana Barosu Başkanı Veli Küçük,
  • Kırklareli Barosu Başkanı Turgay Hınız,
  • Aksaray Barosu Başkanı Ramazan Erhan Toprak,
  • Eski Muş Barosu Başkanı Abdulbaki Çelebi,
  • Şırnak Barosu delegesi Ali Bayram,
  • Ankara Barosu delegesi İsmail Cumhur Bozkurt.

Sağkan’ın seçimlerden sonra yaptığı ilk paylaşım şu şekilde;

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu