Yerli Erkek Ünlüler

Eray Şamdan

Eray Şamdan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

eray samdan 1
Tam adı: Eray Şamdan
Doğum tarihi: 25 Temmuz 1997
Doğum yeri: Kocaeli, Türkiye
Boyu: 1,69 m
Burcu: Aslan
Ailesi: Adnan Şamdan (Babası)
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Milli Karateci
Aktif Yılları: 2002 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Eray Şamdan Kimdir? Eray Şamdan, Milli Karatecidir.

Eray Şamdan, 25 Temmuz 1997 tarihinde Kocaeli’nde dünyaya gözlerini açmıştır. Karateci babası Adnan Şamdan teşvikleri ile bu spora başlamıştır.

Karateye 5 yaşında iken Gebze Şamdan Karate-Do İhtisas Kulübünde başladı. Tekniği ve hızı ile “Rüzgarın Oğlu” olarak anılmaktadır. Antrenörlüğünü de babası yapmaktadır. Şu anda Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü sporcusudur. Genç kategorisinde üst üste 7 defa Avrupa Şampiyonu oldu. Bu başarısı ile Avrupa Karate Federasyonu tarihine geçti.

Kariyerinde 12 defa Türkiye Şampiyonu oldu. Türkiye’yi ilk defa 2012 yılında Azerbaycan’da düzenlenen Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Şampiyonası’nda temsil etti. Ümitler kategorisinde 52 kiloda Avrupa 3. oldu.

İleriki yıllarda üst üste 6 defa Avrupa Şampiyonu oldu. 12 – 15 Kasım 2015 tarihleri arasında Endonezya’nın başkenti Cakarta’da düzenlenen 9. Dünya Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonasını ve 60 kiloda 21 Yaş Altı Dünya Şampiyonluğunu kazandı. 2021 Büyükler Avrupa Şampiyonası olma başarısını elde etti.

Şamdan, 2020 Yaz Olimpiyatları‘nda yer alan karate branşında Türkiye’yi temsil etti. 67 kiloda Steven Da Costa‘ya yenildi ve gümüş madalya kazandı.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu