Alışveriş Rehberi

En Şık Tesettür Trençkot Modelleri Zülays ta!

instagram takipçi hilesi

ensik tesettur trenckot modelleri

Dış giyim moda sektörünün günbegün büyüyen bir alanıdır. Trençkot da çok sevilen, çok tercih edilen bir dış giyim ürünüdür. Trençkotun tarihi çok eskiye dayanmaktadır. 1856 yılında üretimine başlanan trençkot, aslında askerler için tasarlanmış ve üretilmiştir. Savaş alanında askerin ihtiyacını karşılayacak her detay düşünülmüştür.

Ancak günümüzde her yaştan kadın ve erkek tarafından sevilerek kullanılan bir dış giyim parçası haline gelmiştir. Özellikle ara mevsimlerde çok sıklıkla tercih edilir. Sonbahar en çok kullanılan mevsimdir. Ancak son yıllarda yazlık olarak da tasarlanmakta ve sevilerek kullanılmaktadır. Yazlık trençkot tesettür, kadınların kurtarıcı parçası olmuştur.

Yazlık Trençkotun Özellikleri Ne Olmalıdır?

Yaz mevsiminde tercih edilecek kumaşlar çok daha önem taşımaktadır. Yazın tercih edilen kıyafet ve dış giyimlerde kumaşlar hem hava alabilen, hem terletmeyen, hem de ter emebilen kumaş özelliği taşımalıdır. Aksi takdirde çeşitli sağlık sorunlarına davetiye çıkartacaktır. Trençkot için de durum aynıdır. Yazlık bir trençkotta aranması gereken ilk özellik kumaş tercihi olmalıdır.

Yazlık trençkotun kumaşı, ince, cilde dost, ter emici özelliği bulanan, hava alabilen doğal yapılı kumaşlar olmalı sentetik olandan uzak durulmalıdır. Çok dar kesimler tercih edilmemeli, salaş modeller kullanılmalıdır. Salaş modeller günümüz modasında her alanda oldukça kullanılan ve sevilen bir tarz olagelmiştir. Trençkotlarda da salaş kesimler tesettürlü kadınlar tarafından da çok tercih edilebilmektedir.

Ara Mevsimlerde Tercih Edilen Trençkotlarda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ara mevsimler, yağmur ve rüzgârın en çok olduğu, ansızın karşılaşılan mevsimlerdir. Bu mevsimlerde dış giyim olarak trençkotlar oldukça fazla kullanılmakta, sevilerek giyilmektedir. Ancak yağmurlu havalar için alınan bir trençkotta kumaş çok önem taşımaktadır. Tesettür yağmurluk trençkot su geçirmeyen özellikte olmalıdır.

Aynı zamanda ter yapmayan hava alabilen bir yapıda olmalıdır. Tüm bunların yanında sıcak tutabilme özelliğinin de bulunması dikkat etmekte fayda olacaktır. Trençkotlar kombinasyonu kolay olan parçalardır. Yağmurlu havada bir çizme veya botla uygun renklerde kombinlenerek şıklığı yakalamak oldukça kolaydır.

Trençkot Modelleri

Tesettür giyim her geçen gün gelişmekte ve kullanıcılarını yeni tarzlar, yeni imajlar sunmaktadır. Tesettür giyimin en çok tercih edilen, aranan ve sevilerek kullanılan parçası trençkotlardır. Özellikle tesettür giyimde kurtarıcı parça olma özelliği taşımaktadır.

Önceleri sadece tek tip trençkotlar bulunmaktayken, şimdilerde onlarca farklı modeli hizmete sunmaktadır. Midi trençkotlardan cepli uzunlara, balon kollardan kemerli ve pilelilere ve hiçbir zaman değerini kaybetmeyen zamansız bir parça olan klasik modellere kadar geniş bir yelpaze sunmaktadır. Balon kol trençkotlar genç kadınlar tarafında sıklıkla tercih edilmektedir.

Ayrıca balon kol model kilo problemi olan kadınlar için de kurtarıcı olmaktadır. Klasik modeller ise her zaman ve her yaşta tercih edilen zamanı olmayan en sevilen trençkot modelidir. Pileli trençkotlar hem şıklık hem rahatlık sunmaktadır. Kemer detayı olan trençkotlar, klasik spor şıklığı katmakta bel detayını öne çıkarmaktadır.

 

MR

MaksatReklam MaksatBilgi'nin reklam servisidir. Doğal içerik reklamlarıyla , metin ve görüntülü ilgi çekici afiş reklamcılığını sizlere sunuyor. Bu sayede öne çıkıyorsunuz! Fark ediliyorsunuz !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu