En Sağlıklı Bronzlaşma Yöntemleri Nelerdir?

Bronzlaşmak herkesin hayalleri arasında yer alır. Özellikle sağlıklı şekilde bronzlaşan ve parlayan ten kadınların vazgeçemediği bir tutkudur. Ancak, bazı insanlar bronzlaşmak isterken sadece kızarır ve akabinde soyulur. Aslında bu tarz bir bronzlaşma  sağlığa son derece zararlıdır. Bu nedenle sağlıklı bronzlaşma yöntemleri öğrenilmeli ve uygun ürünlerle güneşlenilmelidir. İşte denenmiş yöntemlerle bronzlaşma tüyoları…

Denenmiş yöntemlerle bronzlaşma tüyoları

1. Sağlıklı Bronzlaşma Yöntemleri: Güneş Kremi Seçimi

sağlıklı bronzlaşma yöntemleri En Sağlıklı Bronzlaşma Yöntemleri Nelerdir?

Bronzlaşmak denildiğinde elbette akla güneş kremi seçimi gelir. Güneş kremini hem yazın hem de kışın kullanmanız oldukça önemlidir. Birçok insan bronzlaşmak için güneş kremi sürmeden güneşlenmenin bronzlaştırmayı hızlandıracağını düşünür.

Fakat, bu durum sadece yanıklara, soyulmaya, lekelenmeye ve ilerleyen evrede cilt kanserine neden olur. Bu nedenle mutlaka güneş kremi seçiminizi çok dikkatli yapmalısınız. Bu doğrultuda 50+ faktör güneş kremi kullanmanız gerekir. Güneş kremi seçimi yaparken içeriğini de incelemeniz önerilir. Eğer hassas ve sivilceye yatkın cildiniz varsa, bu tarz cilt tiplerine uygun ürün seçebilirsiniz.

2. Havuç Yağı

sağlıklı bronzlaşma yöntemleri En Sağlıklı Bronzlaşma Yöntemleri Nelerdir?

Havuç yağı, bronzlaşmayı hızlandıran bir üründür. Ancak, piyasada birçok markanın sahte havuç yağları bulunur. Doğru ürünü bulmak için aktarlara ya da online satış sitelerine göz atabilirsiniz. Eğer imkanınız varsa kendi yağınızı kendiniz yapabilirsiniz.

3. Kola Yöntemi

sağlıklı bronzlaşma yöntemleri En Sağlıklı Bronzlaşma Yöntemleri Nelerdir?

Bu yöntemin sağlıksız olduğunu belirtebiliriz. Vücuduna kola süren insanları daha önce gördüyseniz şaşkınlıkla izlemişsinizdir. Aslında kolanın içeriğinde bulunan maddeler bronzlaşmaya doğrudan katkı sağlıyor. Fakat, kolanın asitli olması ve şeker içeriği cildinize zarar verebilir. Bu nedenle kola sürmenizi önermiyoruz.

4. Kakao Yağı

sağlıklı bronzlaşma yöntemleri En Sağlıklı Bronzlaşma Yöntemleri Nelerdir?

Kakao yağı bronzlaştırma etkisine sahip olan bir maddedir. Kakao yağının besleyici etkisi cildinize zarar vermeden bronz bir tene kavuşmanızı sağlayacaktır. Özellikle doğal ürünlerle bronzlaşmak istiyorsanız; kakao yağı ve havuç yağı sürmeniz önerebilir.

5. Güneş Sonrası Kullanın

sağlıklı bronzlaşma En Sağlıklı Bronzlaşma Yöntemleri Nelerdir?

Güneş sonrası bronzlaştırıcı etkiye sahip birçok ürün bulunur. Farklı markalar tarafından satışa sunula güneş sonrası ürünlerine göz atabilirsiniz. Özellikle simli içeriğe sahip olan ürünler bronz görüntünüzün daha parlak hale gelmesini sağlayacaktır.

6.Sağlıklı Bronzlaşma Yöntemleri: Güneşlenme Saatlerine Dikkat Edin

sağlıklı bronzlaşma En Sağlıklı Bronzlaşma Yöntemleri Nelerdir?

Güneşlenmek için saat 12:00 ya da 13:00’ı seçmeyi düşünüyorsanız bu düşünceyi derhal kafanızdan atın! Emin olun bu saatler arasında güneşlenen insanlar kısa vadede bronz göründüğü için mutlu olsa da, uzun vadede büyük bir pişmanlık duyacaktır.

Yüzünüzde, bacaklarınızda ya da kollarınızda bulunan benlerin temel sebebi bilinçsiz güneşlenmeniz. Bu nedenle mutlaka en erken 17:00’dan sonra güneşlenmeye başlayın. 12- 13 saatleri arasında dışarı bile çıkmamanız gerekir. Ayrıca, güneşlenirken saatlerce güneşin altında beklememeli, mutlaka duş almalısınız.

İlgili Videolar


Bu içeriğimiz hakkında hemen aşağıdan yorum yaparak, katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca, Facebook sayfamızı beğenebilir, Instagram hesabımızı takip edebilir, Twitter hesabımızı takip edebilir ve Pinterest'te bizi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi
Kapalı
Başa dön tuşu