Film & Dizi ÖnerisiListeler
Trend

En İyi Korku Dizileri

En İyi 10 Korku Dizisi

instagram takipçi hilesi

Korku dizileri sevenler için yapılan, korku dizileri de izleyici kitlesinin oldukça merak ettiği yapıtlar arasında yer almaktadır. Bazı özel kanallarda yer alan ve beğenilen en çok izlenen programlar arasında, izleyici kitlesi kazanmış korku dizilerine rastlamaktayız. İzleyiciye heyecanlı anlar yaşatan en iyi korku dizileri ve konuları ise şu şekilde sıralanmakta.

İşte En İyi Korku Dizileri

1- Lovecraft Ülkesi (2020) 

Lovecraft Country

Gerilim dolu bir dizi olan Lovecraft Country dizisinde kayıp babasını Amerika da arayan bir gencin hikayesi anlatılıyor. Adını aynı isimden alan kitaptan uyarlanan dizinin yapımını HBO üstlenmiş. Yönetmen koltuğunda Misha Green’in yer aldığı korku dizisinde Jorden Peele başrolü üstlenmiş.

2Sonumuz

The Last Of Us dizi

Panemiden sonra Amerika’da zorlu yaşam şartlarına ve katillere karşı zorlu ve amansız mücadeleye giren dünyanın sertliği ile ilgili bağlantısı olan çiftin yaşadıklarını anlatan dizide Naughty Dog dizinin yapımını üstleniyor. Dizi Sony PicturesTelevisioon ile PlayStation Productions’un dizi uyarlaması olarak ekranlara gelecek. Dizinin dağıtımcısı HBO olan korku dizisinde henüz kadro açıklanma sa da izleyiciyi heyecan dolu bir dizi kuşağı beklemekte.

3Hill House’un Laneti

The Haunting Of Hill House korku dizileri

Netflix dizilerinden olan korku-dram dizisi The Haunting Of Hill House Amerika da gotik türünün gelişmesinde katkı sağlayan ve yaşadıklarından ve yazdıklarından dolayı cadı olduğuna inanılan Shirley Jackson romanından uyarlanan dizinin yönetmen koltuğunda Mike Flanagan oturuyor.

 4- Karanlık (2017)

Netflix dizisi olan Dark dizisinde kaybolan ve bulunamayan çocukların hikayesine yer veriliyor. Hikayede çocukların ne zaman kaçırıldığı sorusu aranıyor. Dört aile suçluyu arama çabasına giriyor ve bu arada garip olaylar geçiyor.

dark poster

5Krallık

Hastane ultra modern olsa da açıklanamayan garip olaylara şahit olduğundan yerin perili olduğuna inanılmaktadır. Hem yönetmen hem yapımcı olan Lars von Trier dizisi olan dizi 3 sezon  çekilse de Kirsten Roffes ve Ernst Hugo adı oyuncuların ölümü üzerine dizinin 3. serisi onaylanmamıştır.

6Yürüyen Ölü

Netflx dizisinde Rick Grimes, adlı şerif yardımcısının uyandığında harabe bir dünya ile karşılanması ve hayattakilerin ondan yardım istemesi konu ediliyor.  İnsanların yardım istemesinin ardından büyük bir mücadeleye girmesi anlatılıyor. Dizi izleyicinin beğenisini almış olacak ki tam 10 sezondur netflix kanalında izleyicisi ile buluşmaktadır.
The Walking Dead 2010

7- Korkunç Kuruş (2014)

Bilim dünyasından ve edebiyattan tanınmış kişilerin Amerikan bir silahşör ile medyum’un doğaüstü olan tehlikelere karşı savaşı konu ediliyor.

8Amerikan Horor Hikayesi (2011) 

Perili öldürücü geçmişi olan sığınma evinin konusunun işlendiği korku dizisinde slasher yaz kampı,cadılar, perili otel,çılgın sığınma evinin bulunduğu çiftlik farklı konumlara odaklanmış ve farkı karakterlerin yer aldığı  dizi 9 sezon boyu devam ediyor.

American Horror Story

9- Locke ve Anahtar (2020)

Babaları öldürülmüş olan 3 kardeş gerçekliğin değişmesini sağlayan anahtarların olduğu eve taşınırlar. Konusun bir çizgi romandan alan dizinin yapımcılığını IDW Entertainment üstlenmiş.

10- Korku Ustaları

Farklı her bölümü ile ilgi çeken korku dizisi gotik yazarlar Bierce ve Poe gibi gotik yazarların ve  korku ustaların hikayeleri ile uyarlanan dizi dikkat çekiciliği ile izlenilen diziler arasında yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu