Kişisel Gelişim

En İyi Gülseren Budayıcıoğlu Kitapları

instagram takipçi hilesi

Bazı kitaplar vardır, okuyanların yüreğinde derin bir sızıya sebep olur. Gözyaşları içinde okunan  bu kitaplar, açtığı derin yaraların yanı sıra farkında olmadan hayat dersi verir. Gülseren Budayıcıoğlu kitapları da tam olarak böyledir. Gülseren Budayıcıoğlu bir psikiyatridir. Her kitabında yaşanmış gerçek olayları anlatır. Aslında Gülseren hanıma hiç duymayanlar bile yabancı değildir. Çünkü ünlü yazar aynı zamanda İstanbullu Gelin dizisindeki ünlü psikolog sahnelerine hayat veren kişidir. İşte en iyi Gülseren Budayıcıoğlu kitapları:

En İyi Gülseren Budayıcıoğlu Kitapları

Camdaki Kız

En iyi Gülseren Budayıcıoğlu kitapları

Camdaki Kız kitabı, duygusal bir öneri. Kitapta birkaç kişi yer alıyor. Her karakterin kendine göre bir hayatı, hataları, başarısızlıkları ve hüznü var. Fakat, anlatım o kadar güzel ki okurken en kötü karaktere bile hak verebiliyorsunuz. Kitabı  okuduktan sonra empati yeteneğinizin geliştiğine şahit olacaksınız. Kitapta Nalan karakteri yer alıyor.

Nalan, varlık içinde yaşasa da hayata hep camdan bakmak zorunda kalmış bir kadın. Hayatın zorlu yükleri ile savaşı kazanıp kazanmayacağını ise kendiniz okudukça göreceksiniz. Kitapta konunun yanı sıra, bazı aralıklarda Gülseren Budayıcıoğlu da kendi yorumunu eklemiş. Bir psikiyatr yorumuyla olaylara bakış açısı kazanmak isterseniz Camdaki Kız doğru bir seçim olacaktır. Kitaptaki hikayelerden bir tanesi Doğduğun Ev Kaderindir isimli diziye hayat vermiştir.

Kral Kaybederse

Kral kaybederse

Gülseren Budayıcıoğlu’nun en sevilen kitaplarından bir tanesi de Kral Kaybederse’dir. Kitapta, insanın çocukken yaşadığı olaylara büyürken nasıl bir etki edeceğine şahit olacaksınız. Örneğin; küçükken yaşanan bir travmanın, unutulsa bile yetişkinlikte hayata ne kadar olumsuz etkiler doğurabileceğine tanık olacaksınız.

Bu kitabı okurken gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız ve kendiniz ile yüzleşmeyi öğreneceksiniz. Hatalarınızı, zaaflarınızı ve sevinçlerinizi düşünerek kendinize bir çıkış yolu arayacaksınız. Kitapta birçok kadını kendine aşık eden bir adamın düşüşüne ve kimsenin kendini sevmeyeceğini düşünen bir kadının mutsuzluğuna şahit olacaksınız.

En İyi Gülseren Budayıcıoğlu Kitapları: Hayata Dön

En iyi Gülseren Budayıcıoğlu kitapları

Bazı kitaplar, size kitapçı rafından göz kırpar. Başlığı ile sizi içine çeker. Hayata Dön kitabı da tam olarak böyledir. “Al ve oku beni” der adeta. Hayata Dön kitabı ilk olarak sade, anlaşılır ve akıcı dili ile okuyanları kendine bağlamayı başarıyor. Ardından ilginç konu ilk sayfadan itibaren okuyucusu ile buluşuyor. Kitapta “Ala” isimli bir hasta vardır.

Gülseren hanım hastanın tedavisindeki süreci anlatıyor. Kitap, İstanbullu Gelin dizisinin uyarlandığı eser olma özelliği taşıyor. Süreyya karakteri, bu kitapta bahsedilen bir hastanın ta kendisi. Kitabın son sayfalarına yaklaştıkça zamanın durmasını ve kitabın hiç bitmemesini isteyeceksiniz. Eğer kitap okumaya karşı hevesiniz kaçtıysa ve yeniden kazanmak istiyorsanız “Hayata Dön” doğru bir seçim olacaktır.

İlgili Videolar

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu