Film & Dizi ÖnerisiListeler

En İyi Animasyon Filmleri

instagram takipçi hilesi

En İyi Animasyon Filmleri Nelerdir?, Animasyon filmleri özellikle çocuklarımızın en çok sevdiği film türüdür. Pek çok animasyon filmi vizyona girdiği zaman sinemalar adeta çocuklar ile dolup taşmaktadır. Bizde bu yazımızda sizler için en iyi animasyon filmlerini derledik. İşte En İyi Animasyon Filmleri..!

en iyi animasyon filmleri 1

En İyi Animasyon Filmleri Nelerdir?

1 – Oyuncak Hikayesi

Hollywood’un gidişatını değiştiren ilk Pixar filmi Toy Story olmadan hiçbir animasyon filmi listesi tam olmuş olmayacaktır. Film tamamen dijital olarak canlandırılan filmlerin yeni bir çağını başlattı ve bu türü anlatı öykülemesinin geleceğine itti. Bir bilgisayar hiç bu kadar kalple bir şey ortaya çıkarmamıştı.

2 – Aslan Kral

Aslan Kral, bin yıllık kuşağın en sevilen animasyon filmi olabilir. Destansı film müziğinden gerçekten korkutucu kötüsü Scar’a kadar, film dokunulmamış bir duygu bırakmıyor. Çocukların en sevdiği filmler arasında yer almaktadır.

3 – Güzel ve Çirkin

Bu zamana kadar eski masal, iç açıcı bir klasik aşk hikayesi ve En İyi Film Adaylığı alan ilk animasyon filmidir. Bu listemizde de yerini aldı.

4 – Tersyüz

Bu eğlenceli ve dokunaklı 2015 Disney & Pixar yapımı film, Amy Poehler, Phyllis Smith, Lewis Black, Bill Hader ve Mindy Kaling tarafından seslendirilen beş kişiselleştirilmiş duygunun, ailesinin hamlesi ve imkansız labirentinde ona rehberlik ettiği genç bir kızın zihninde gerçekleşmektedir.

5 – Yukarı Bak

2009 Akademi Ödüllü Pixar & Disney yapımı bu film, Carl ve dul bir kadının etrafında, merhum Ellie’ye bir söz verdiği için Carl’ın evine tonlarca balon bağlayarak Güney Amerika’ya giden Russell’in yaşadıklarını ele almaktadır. Gerçek bir göz yaşartıcı hikayeye sahiptir.

6 – Örümcek Adam: Örümcek Evreninde

İlk animasyon filmi Spider-Man filmi komik, canlı ve görsel olarak çarpıcı bir başarı elde etmiştir. 2018 yapımı film, animasyon, seslendirme, komedi ve film müziği konusunda pek çok övgü almış ve En İyi Animasyon Filmi ödülü kazandı.

7 – Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, bir ejderha avcısı olma ve kabilesinin kabulünü kazanma arayışında, onun yerine ilk aldığı ejderhayla arkadaşlık eden genç bir Viking genci hakkında bir DreamWorks hikayesi ile başlamaktadır.

8 – Buz Devri Serisi

Buz Devri animasyon filmi serisi, bu türün en çok beğenilen ve ilgi ile seyredilen filmidir. Buz Devri, Buz Devri 2: Erime Başlıyor, Buz Devri 3: Dinazorların Şafağı, Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor ve Buz Devri 5 filmleri de bu listemizde yerlerini almıştır.

9 – Şrek

Şrek filmi, belki de listemizin en çok sevilen filmi olabilir. Milyonlarca kişi tarafından izlenen Şrek serisi, televizyonda yayınlandığı zamanda pek çok insan tarafından izlenmektedir. Şrek, Şrek 2, Şrek 3, Şrek: Sonsuza Dek Mutlu ve Şrek 5 filmleri de listemizde kendilerine yer bulmuşlardır.

10 –  Kayıp Balık Nemo 3D

Nemo isimli bir ufak balığın başına gelen enteresan olayları ele alan Kayıp Balık Nemo 3D, filmi de oldukça popüler bir filmdir. Pixar Stüdyoları tarafından piyasaya sürülen film, önemli bir konuma sahiptir.

11 – Arabalar

Lightning McQueen ve arkadaşlarının yaşadığı maceraları konu alan Arabalar filmini sevmeyen çocuk yoktur. Çocuklara arabaları sevdiren bir animasyon filmidir. Milyonlarca çocuk tarafından seyredilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu