Kişisel Bakım

En İyi 6 Ter Önleyici

instagram takipçi hilesi

En İyi Ter Önleyiciler yazımı hemen okurken, yazımın altında sizler için bulduğum ilgili videoları da izleyebilirsiniz.  Terleme pek çok kişinin özellikle de aşırı terleme sorunu yaşayanların düşmanı diyebiliriz. Bedense hijyenin eksik yapıldığı zamanlarda terleme genelde doğal bir durumdur. Deodorantlar terleme konusunda büyük önleyicidir. Fakat yine de yeterli değildir. Ter üretimi kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda mevsim, diyet, sağlık, hijyen ve tüketilen yemekler de oldukça önemlidir. Aşırı terleme durumlarında kötü kokuya karşı aşağıda verilenler uygulanabilir.

ter önleyici

Deodorantlar teri ve kokuları emer, terlemeyi önleyiciler ise teri engeller. Bunlar cildin kalınlaşmasına ve terin üretildiği gözenekleri tıkayarak iltihaplanmaya neden olur. Tanım olarak, terlemeyi önleyici maddeler gözenekleri tıkayarak terlemeyi önler. Doğal ter önleyiciler hemen hemen aynı etkiye sahip olacaktır.

Aşırı terleme durumunda, terlemeyi önleyici maddeler terlemeyi etkili bir şekilde sınırlayacaktır. Antiperspirantlar deodorant değildir. Terlemeyi önlemek hoş olmayan kokuları sınırlayacak olsa da asıl amacı bu değildir. Bununla birlikte, bazı terlemeyi önleyici maddeler deodorantlarla birleştirilebilirken, diğerleri antibakteriyeldir ve terlediğinizde hoş olmayan kokuya neden olan bakterilerin büyümesini sınırlar.

En İyi 6 Ter Önleyici

Misket Limonu

en iyi alti ter onleyici1

Limon suyu ter üretimini azaltmaya yardımcı olur ve cildin pH’ını düşürür, böylece kokuya neden olan bakterilerin büyümesini engeller. Kokusu ayrıca ter kokusunu da maskeler. Bu nedenle deodorant ve ter önleyici özelliklere sahiptir. Temiz ve kuru cilde her gün bir pamuk yardımıyla uygulayabilirsiniz. Batma ve yanma riskini önlemek için yeni tıraş olmuş veya tüyleri alınmış ciltte kullanmamaya dikkat edin. Limon suyu ışığa duyarlıdır. Bu nedenle güneş ışığı almayan bölgelere uygulanmalıdır

Aloe Vera

en iyi alti ter onleyici2

Aloe vera gözenekleri sıkılaştırarak ter akışını azaltabilir. Nemlendirici ve iyileştirici özelliklere sahiptir ve ayrıca bakteri üremesini sınırlar. Aloe vera ayrıca cildin pH’ını dengelemeye yardımcı olur. Gerektiğinde günlük olarak uygulanabilir.

Salatalık

en iyi alti ter onleyici3

Salatalık doğal gözenek sıkılaştırıcı özelliklere sahiptir. Bu nedenle terlemeyi tamamen engellemeden sınırlayabilir. Bunu yapmak için, etkilenen bölgeye bir dilim salatalık sürün.

Elma Sirkesi

en iyi alti ter onleyici4

Salatalık gibi elma sirkesi de büzücüdür. Ayrıca hoş olmayan kokuya neden olan bakterileri etkisiz hale getirirken terlemeyi düzenlemeye yardımcı olur. Elma sirkesini her gece yatmadan önce bir pamuk yardımıyla temiz ve kuru cilde uygulayabilirsiniz.

Adaçayı

en iyi alti ter onleyici5

Adaçayı mükemmel bir ter önleyicidir. Adaçayı (1 litre suya 1 avuç yaprak) demleyin ve duştan sonra etkilenen bölgeye çay ile demlenmiş bir kompres uygulayın.

Karbonat

en iyi alti ter onleyici6

Karbonat, ter önleyiciden çok deodorant gibi davranır. Teri emmede ve kokularla mücadelede çok etkilidir. Temiz ve kuru cilde uygulayabilirsiniz. Dikkatli olun, hassas cildi tahriş edebilir.

Ter Önleyiciler İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu