Kişisel Bakım

En İyi 6 Çatlak Kremi

instagram takipçi hilesi

Çatlaklar, cilt aşırı gerilmeye dayanamadığında ortaya çıkan derinin dermis tabakasındaki yırtıklardır. Çatlamış cildin ana nedeni hormonlardır. Bu nedenle hamilelik, ergenlik, hızlı kilo alma, ani kilo verme gibi değişiklikler hormonal değişikliklere eşlik eder ve cilt çatlamasına yol açar. Hızlı kilo alıp vermenin ve ani kas artışının neden olduğu fiziksel gerginliğin ciltte çatlaklara neden olmadığı iyi bilinmektedir.

Çatlamış cildin ana nedeni hormonlardır. Çatlak cilt belirtileri çok açıktır. Vücutta meydana geldiği bölgelerde, kırmızı gözyaşı görünümü alan ve zamanla beyazlaşan ince yaralar gelişir. Vücutta henüz oluşmamış çatlaklar için cildi nemlendiren kozmetik tedaviler kullanılabilir. Peeling, lazer, mikrodermabrazyon, mezoterapi vb. tedavileri düzenli olarak uygulamak gerekir. Derideki çatlaklar beyaza döndüğünde tedaviler biraz azalır. Bu tedavilerin yanında çeşitli krem ve ürünlerde çatlaklar üzerinde etkilidir.

Sinoz Çatlak Kremi

en iyi alti catlak kremi nedir6

Sinoz çatlak kremi de fiyat-performans ürünleri arasında yer alıyor. İçerisinde Centalla Asitiaca bitki özleri olan sinoz çatlak kreminde B-5 vitamini de bulunuyor. Deride tahrişi önleyen ve nemlendirici cilt oluşumunu sağlayan kremler arasındadır. 150 mllik olan kremin fiyatı 79 TL’dir.

Bio-Oil Çatlak Kremi

en iyi alti catlak kremi nedir1

Çatlak kremleri arasında muhakkak etkili olan ve kullanıcıların çok memnun olduğu kremler arasında yer alır. Etkisinden ve kullanım süresinden memnun olunan kremin nemlendirmesinden ve etkisinden oldukça memnun. Bio-Oil Çatlak Kremi ve Cilt Bakım Yağının 125 ml’lik ürün fiyatı 102 TL olarak bilinmektedir. Aynı zamanda bunun yanında bakım kremi olarak kullanılan 60 ml’lik 70 TL’lik ürünü de almak muhakkak faydalı olacaktır. Tam bir fiyat-performans ürünü diyebiliriz.

Body Merry Stretch Marks & Scars Çatlak Kremi

en iyi alti catlak kremi nedir3

Ürünün sadece yurt dışı satışı bulunuyor. Bu yüzden kendi sitesi dışında başka bir yerde de satışı yok. Çatlaklar dışında yara izlerinde de geçirme etkisi bulunuyor. 17,99 dolar olarak satışı yapılan kremin TL olarak satışı da 240,69 TL’dir.

Lierac Çatlak Kremi

en iyi alti catlak kremi nedir4

Sık sık kampanyaya giren ürünler arasında yer alıyor. Ürün kullanım olarak yüksek olsa da etki olarak ortalamaya sahip diyebiliriz. Bir çok sitede satışı yapılan ürünün 200 ml’lik fiyatı 288,90 TL’dir.

Clarins Stretch Mark Minimizer Çatlak Kremi

en iyi alti catlak kremi nedir5

Çatlak kremleri arasında yine sıklıkla kullanılan etkisinin büyük olduğu fakat cep yakanlar arasında diyebiliriz. Fiyat konusunda sorun yaşamayanlar için tercih edilebilir fakat bütçe konusunda sorun yaşayanların bu ürünü tercih etmesini pek önermiyoruz. 200 ml’lik ürünün fiyatı 430,96 TL’dir.

Burt’s Bees Mama Bee Çatlak Kremi

en iyi alti catlak kremi nedir2

 

Ürünü kullananların en memnun kaldığı ürün bu diyebiliriz. Özellikle kırmızı çatlaklar konusunda etkili olan bu kremin fiyatı da etkisi kadar fazla. 185 gramlık olan kremin fiyatı 545 TL. Fakat fiyatına değer bir ürün olduğunu da belirtmeliyiz.

Çatlak Kremleriyle İlgili Videolar

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu